0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
DN25 моторните динамичен балансирање Вентил главно за Чилер апликација, основно променлива проток систем со headered пумпи

DN25 моторните динамичен балансирање Вентил главно за Чилер апликација, основно променлива проток систем со headered пумпи

DEN 2645.00
DEN 2784.00
Това е достапна

Количина на стоки


Прирачник presetting вентили (статичка рамнотежа вентил) е изедначување на протокот на греење, ладење и домашни системи за топла вода. Апликации во следново :
1.) Променлива протокот на системот, типична примена во FCU греење-ладење системи и било каков вид на терминалната единица;FCU греење (ладење) системи и од време на време во AHU;
2.) Постојан проток систем, типична примена во FCU греење-системи за ладење и во AHU;
3.) Променлива протокот на системот, типична примена во површина (зрак) греење-системи за ладење, каде што ние ги користиме истите опрема за греење и ладење
4.) Променлива проток две цевки за греење/ладење на системот, типична примена во FCU системи и било каков вид на терминалот единици (на пр. разладени зрак)
5.) Постојан проток соларни системи, типичен апликација за собирачи главно за домашна топла подготовка и загреете на греење на вода
6.) Чилер апликација – основно променлива проток O) систем со headered пумпи и контролирани минимум проток низ чилер растенијата
7.) Една цевка радијатор системи за греење со thermostatic радијатор вентили и автоматска врати температура граничник
8.) Две цевки хоризонтални системи за греење и со поединечни рамен конекција, вклучувајќи thermostatic радијатор вентили, автоматско притисок разлика контролер и зона контрола;

Основните својства

Тип:
Клима Уред Делови
Примена:
Комерцијални
Број На Модел На:
DBV-DN25M
сертификација:
Никој
Тип:
балансирање вентил

Додатоци на производот