0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-19 %
ELM327 WIFI V1.5 верзија Autommoble OBD2 Авто Дијагностички Алатка OBDII Скенер ELM 327 Wi-Fi безжичен За Автомобили Камиони

ELM327 WIFI V1.5 верзија Autommoble OBD2 Авто Дијагностички Алатка OBDII Скенер ELM 327 Wi-Fi безжичен За Автомобили Камиони

DEN 427.00
DEN 527.52
Това е достапна

Количина на стоки

Хардвер Верзија V1.5 Работи со сите OBD-II во согласност возила. Работи на сите 1996 до 2010 автомобили и лесни камиони се продаваат во сад, некои 1994 и 1995 година модели се исто така ok (ок). Софтвер вклучени во CD-то за паметен Телефон, КОМПЈУТЕР и јас.Оперативен СИСТЕМ (за јас.Телефонот, јас.Подлога, јас.Допир, М ac). Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина). Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци). Протоколи : ISO 9141 ISO 11898(ака. МОЖЕ да) ISO 14230(ака. KWP2000) ISO 15765(ака. МОЖЕ да) SAE J1939 Следниве се некои од параметрите што може да се прочита од возило : Возило Брзина на ВРТЕЖИ во минута Потрошувачка на Гориво* Моторот Coolant Temp Гориво Притисок Пресметува Мотор Оптоварување Гас Позиција Доза Цела Притисок на Воздухот Temp Времето Однапред Маса Проток на Воздух, Гориво Ниво Barometric Притисок EVAP Систем Пареа под Притисок на Гориво Трим *Забелешка : Вашето возило може да не ги поддржуваат сите од горенаведените параметри. Колку параметри можете да добиете зависи од производителот на возилото's имплементација. Каде можам да се добие софтвер? Можете да се логирате за да на apple апликација продавница да ја добиете вашата комерцијален софтвер, како што се Dynolicious. И Постои софтвер на CD-ROM-от доаѓа заедно со вашиот уред. Можете да го користите ова парче софтвер за конфигурација и тест на WI-FI OBD АВТО ТАЈНА. Карактеристики : Материјал : автомобилската степен на пластични температурата на работа : -15 до 100 Сте целзиусови степени SSID : Wi Fi OBD IP : 192.168.0.10 Subnet : 255.255.255.0 Порт : 35000 Опсег : 50 ft (Линија на погледот) Антена : Внатрешна Потрошувачка на Енергија : 0.75 W (Со Прекинувач) Wifi Стандард : 802.11 a/b/g пакување листа : 1. Wi-Fi ELM 327 2. CD со софтвер

Основните својства

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Англиски
Бренд Име:
Авто-Партнер
Хардвер Верзија:
1.5
Ажурирање На Софтвер:
No
Специјални Функции:
WIFI
Верзија На Софтвер:
1.5

Додатоци на производот