0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
DC-001 Статични Елиминација Ion Компресор Анти-Статички Мали Електрични Ionizer Фан Јонизирачко Кул Воздушниот Компресор / ESD Воздушниот Компресор Фан

DC-001 Статични Елиминација Ion Компресор Анти-Статички Мали Електрични Ionizer Фан Јонизирачко Кул Воздушниот Компресор / ESD Воздушниот Компресор Фан

DEN 6000.00
Това е достапна

Количина на стоки


DC-001 Десктоп Елиминира Статички Електрицитет Тип 220 V/110 V ESD Анти-статички Јонизирачко Воздушниот Компресор
DC-001 е десктоп дизајнирана за да обезбеди општа оперативен се соочи со електростатско dissipative ефекти
Спецификација : Модел : DC-001 Моќ : ≤15 W Излезен Напон : 220 V/50 Hz или 110v/60 Hz Тековната Потрошувачка 0.06 Еден (Макс брзина на ветрот) Брзина на Воздух
Ниска брзина 50 CFM 2.5 m/s;
Висока брзина 88.3 CFM 4.0 m/s Ефективно покривање : 200mm x 200mm×600mm Озонската нивоа : на Животната средина Температура : -10℃~+ 50℃ Надворешниот материјал : Алуминиум Површина боени Надворешниот Големина 86mm(L) ×39mm(W) ×115mm(H)(stand вклучени) Остаток напон : ≤±5 V(Тест на далечина : 300мм) Јонска Рамнотежа(Форумот Напон) 0 V+/- 5 V
Статички тест резултати :
Распаѓањето Тест Услови
Тестирање Напон : 1 KV да 100 V
Температура : 22℃
Растојание :
300мм
600mm
900mm
Распаѓањето време :
Позитивниот(+)
1.0 s
3.4 s
7s
Негативниот(-)
0.9 s
3.5 s
8s
Форумот напон :
Позитивниот(+)
2 V
1 V
4 V
Негативниот(-)
2 V
1 V
3 V

Основните својства

Приклучок Тип:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ, CN
Номинална моќност:
110V/220V
Wattage:
Under 500W
Номинална Напон:
220v
Притисок:
Низок Притисок
Бренд Име:
FEITA
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DC-001
Извор На Енергија:
AC
Тип:
Јонизирачко Воздушниот Компресор
Примена:
Јонизирачко Воздушниот Компресор

Додатоци на производот