0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Внатрешни Мини САС SFF-8643 Домаќин на 4 SATA 7pin Целна Хард Диск 6Gbps Податоци на Серверот Рација Кабел 1m

Внатрешни Мини САС SFF-8643 Домаќин на 4 SATA 7pin Целна Хард Диск 6Gbps Податоци на Серверот Рација Кабел 1m

DEN 1113.60
Това е достапна

Количина на стоки


Внатрешни Мини САС SFF-8643 Домаќин на 4 SATA 7pin Целна Хард Диск 6 Gbps Податоци на Серверот Рација Кабел 1m
HD Мини-САС кабел конфигурации
На Висока Густина (HD) систем се нарекува и како HD Мини-САС (SFF-8643) во САС 2.1 стандард, ги исполнува 6 Gb/s САС спецификација.
Овие нови HD Конектори ќе се користи на САС 3.0 спецификација кога е објавен.
Кабел материјал може да се промени, но конектори ќе биде и следната генерација на САС да се кандидира на 12 Gb/s.
внатрешни HD Мини-САС на Бакарни Кабли
Внатрешни Мини САС SFF-8643 да и 4 SATA 7pin хард диск, податочен Кабел
Оваа САС кабел со Delock ви овозможува да поврзете до 4 SATA дискови за да Мини САС HD SFF-8643 контролер.
Спецификација
Конектор :
Домаќин : 1 x Мини САС HD SFF-8643
Уред : 4 x SATA 7 pin
6 Gb/s Serial Attached SCSI (САС) спецификација
Трансфер на податоци го оценувате до 6 Gb/s
Кабел за внатрешна конекција
Кабел должина на : ca. 1 м
Системски побарувања
Бесплатен Мини САС интерфејс

Основните својства

Должина на кабел:
1m
Тип:
Кабел Адаптер
Број На Модел На:
SF-074 МИНИ САС НА 4 SATA
Бренд Име:
ТОА ОДИ
Производи Статус:
Акции
Пакет:
No

Додатоци на производот