0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-10 %
eMMC153/169 Читателот Горат во Штекер IC Тело Size12x18mm Pin Теренот 0.5 mm BGA153 BGA169 Тест Приклучок Адаптер Податоци за Обновување

eMMC153/169 Читателот Горат во Штекер IC Тело Size12x18mm Pin Теренот 0.5 mm BGA153 BGA169 Тест Приклучок Адаптер Податоци за Обновување

DEN 4450.00
DEN 4944.00
Това е достапна

Количина на стоки


.
Функција :
* Се применуваат за e MMC на Samsung , Sandis к , Toshiba , Hynix , Micron , HTC , SF , Intel итн .
* Се применуваат за BGA153 & BGA169 тест
* e MMC податоци може да се прочита и писмена fastly
* Прецизното позиционирање на рамни дното подлога и лемење на e MMC
* Поддршка на рамно дно и лемење топката за тестирање .
* * * Техничка помош и datasheet се достапни ако треба .
* ние сме на оригиналниот производител и добредојде некој да биде нашата дистрибуција агенти
* Професионална производителот во сите видови на IC чип тестирање приклучоци и адаптери.
Повеќе Количини со ПОНИСКА ЦЕНА!
* Повеќе видови на приклучоци и адаптери за e MMC , e MCP , СОП , SSOP , TSSOP , QFP , QFN , BGA , SOT , MSOP , DFN и да ги прилагодите на дизајн , за кориснички приклучок и повеќе информации за производот детали , ве молиме да бидат слободни да контакт .
Спецификација и Димензија :
* Тип : Тест & Горат во Штекер ( без pcb )
* Пакет : e MMC153/169 , BGA153/169
* Pin Стр чеша : 0.5 mm
* Pin Грофот : 30 иглички
* Применливи IC големината на телото : 12x16 mm
* e MMC дебелина : 0.8 mm - 1.5 mm
* Имајте на ум : ние исто така, обезбеди други големина за овој адаптер ( 11.5x13mm , 12x18mm , 14x18mm ) , ве молиме погледнете повеќе информации за производот во нашата продавница
Пакетот Вклучува :
1 * e MMC153/169 адаптер
1 * границата граничник 12x16mm
Ние нудиме една рамка guidr за секој адаптер , ако ви треба повеќе , ве молиме да плати уште $10 за по големина .
Применливи граници граничник / рамка guider линк подолу :
4 парчиња / многу 11.5x13mm/12x16mm/12x18mm/14x18mm
Една големина 11.5x13mm
Една големина 12x16mm
Една големина 12x18mm
Една големина 14x18mm

Основните својства

Број На Модел На:
eMMC153/169 , BGA153/169 Тест & Горат во Штекер
Тип:
Тест & Горат во Штекер ( без pcb )
Пакет:
eMMC153/169 , BGA153/169
Pin Теренот:
0.5 mm
pin:
30 Иглички
Структура:
Отворете Врвот
Се применуваат за eMMC дебелина:
0.8 mm-1,5 mm
Применливи IC Големина:
11.5x13mm
Други Избраната Големина:
12x16mm / 12x18mm / 14x18mm , ве молиме погледнете повеќе информации за производот во нашата продавница

Додатоци на производот