0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
RTU5025 3G Висок Квалитет на GSM Портата Настроената,Вратата настроената, Мобилен прекинувач, Далечинско вклучување, Исклучување Од Мобилен Телефон

RTU5025 3G Висок Квалитет на GSM Портата Настроената,Вратата настроената, Мобилен прекинувач, Далечинско вклучување, Исклучување Од Мобилен Телефон

DEN 3685.92
Това е достапна

Количина на стоки


Опис На Производот
>>>>>RTU5025 GSM Далечинско Портата/Вратата Настроената : оваа верзија е 3 G
На RTU5025 е надградена верзија на познатиот RTU5015 портата настроената, многу едноставен уред кој може да се користи за далечински управувач замав или лизгање на гејтс и врати, или префрлување уреди со авторизиран пристап за управување( Повикувачот-ID ),и се користи на врата пристап, портата контрола, далечински префрлување, или со автомобил паркинг системи. Всушност RTU5025 може да се користи на места кои бараат да го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ вашиот систем, машини, опрема далечина со БЕСПЛАТЕН телефонски повик од вашиот мобилен или фиксна телефонска линија.
PC софтвер за програмирање преку USB,далечински сервер систем над TCP/IP, поддржан*,корисниците може лесно да се симнете пристап историски податоци секаде во секое време.
Предности :
> GSM или 3 G бенд,дистрибуција низ целиот свет апликации;
> До 999 овластени телефонски броеви може да бидат конфигурирани во одредено време за контрола на пристап;
> Не тарифите.Одбивање на повици од надлежен број, тогаш спроведува го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ акција на првиот " ринг
> Secure - Користење на Повикувачот-ID за верификација, непознат телефонски повици се игнорира;
> SMS потврда на реле акции(отвори вратата) на сопственик или овластен повикувачки број.
> Нема потреба далечински управувач или копчињата за различни корисници;
> До 10.000 настани дневник,симнете операција историски dat со USB или преку GPRS;
> Повеќе апликации. (гејтс, bollards, бариери, гаража врати, ролетни и влезните врати, или машини);
Дигитални Влезови :
> Еден Дигитален текст за сензор за движење или други сензори за да се заштити вашата врата и прозорци,СМС предупредување на сопственикот веднаш кога ќе се вклучи;
> Еден Дигитален текст посебно за безбедна вратата и автоматски вооружени кога вратата се затвори, СМС предупредување на сопственикот веднаш кога вратата се отвори илегално.
Пакување Листа :
>> Портата Настроената * 1
>> Антена * 1
>> User Manual & PC Софтвер CD x1
>> AC/DC адаптер x1
>> Пакување големина : 17*10*4 cm
>> Бруто Тежина : 0.6 килограми

Основните својства

Бренд Име:
КРАЛОТ ГУЛАБ
Број На Модел На:
RTU5025 3G
Примена:
Лизгачки врата, нишалка врата гаража заклучување на вратата
Поставување:
PC софтвер SMS
Поврзани со номинална капацитет:
3А/240V AC
бенд:
850/900/1800/1900Mhz
Теорија:
автоматска врата настроената
Мрежа:
3G
Номинална Напон:
12VDC 1
Користат За:
далечинско вклучување, исклучување

Додатоци на производот