0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-18 %
BANVIE ОЕМ од ШПИОН 5000m Две начин Мотоцикл Аларм Систем со 2 LCD Предаватели Далечински Мотор Почеток и Микробранова Сензор

BANVIE ОЕМ од ШПИОН 5000m Две начин Мотоцикл Аларм Систем со 2 LCD Предаватели Далечински Мотор Почеток и Микробранова Сензор

DEN 3344.00
DEN 4077.60
Това е достапна

Количина на стоки


Висок квалитет BANVIE 5000m LCD пејџер 2 начин мотоцикл аларм систем со далечинска мотор започнете стартер & микробранова сензор
(100% Оригиналните ОЕМ од ШПИОН фабрика)
Главната Funtions : 1. Алармот 2. Молчи Арм 3. Разоружа 4. Шок Предупредување 5. Микробранова откривање (вклучени) 6. АКК на Активирањето 7. Сирената пауза 8. Алармот Ќе Се Потсетат 9. Анти-киднапирање 10. Далечински мотор започнете 11. Далечински мотор отсечени 12. Авто-Rearm(Анти-лажно да се разоружаат) 13. Мотоцикл Лоцирање 14. Исклучете меморија 15. Day & Night Следење 16. Итни случаи и да се разоружаат 17. LED Индикатор 18. Сигналот Индикатор 19. Специјална музика се потсетат за да нема акција 20. Моќ статус индикација 21. Време на аларм подесување 22. Предавателот Вибрации чувствителност Прилагодување 23. Код Учење Технички Податоци : Работна Фреквенција : 433~434 MHZ Modulated начин : FSK Мозокот Единица : Работен Напон : 12v±3v Држава Тековни : ≤6m A Звук Лост : 110-125d B Далечински Управувач : Работен Напон : 1.1-1.6 v Статична струја : ≤100u A Пакет се Вклучени : 1 X Мозокот 1 X Рог 2 X Далечински управувач 1 X LED Индикатор 2 X Жица се подигнат 1 X Микробранова сензор 1 X англиски јазик прирачник за корисникот ВНИМАНИЕ : 1. Алармот не се вклучени 3А батеријата за далечинска контрола, можете да го добиете во вашиот било локалната продавница,а тоа е многу поевтино. 2. Тоа е високо препорачливо да го инсталирате овој производ од стручен техничар. 3. Оперативен спектар на овој систем може да бидат погодени од временските услови,во близина радио станици,структури околу мотоцикл итн,. 4. Бојата на Сирената зависи од фабриката, а можеби и сте примиле е црна или црвена.
1. Рака
Парк на мотоцикл и да ги преземат копче за исклучување, потоа притиснете го копчето еднаш, ПРЕДВОДЕНА во мозокот единица ќе трепка и блицот ќе блесок еднаш, сирената ќе звук "Бип" еднаш. Далечинскиот управувач ќе одговори со бип звук за да потврдите, икони заклучување и сирената на екранот осветлувањето.
2. Разоружа
Во рака статус, притиснете го копчето за отклучување на копчето еднаш, сирената ќе весел два пати и led светла ќе блесок два пати. Далечинскиот управувач ќе beep два пати со трепкање на икони за да се потврди.
3. Шок предупредување
Во арм со звук & флеш статус, ако системот е предизвикана од шок, сирената ќе beep за 5 пати со gleaming на флеш светла. Мотоцикл не може да се стартува во оваа ситуација. Да потсетам на сопственикот, далечински управувач ќе beep за 5 пати, а потоа тоа ќе биде вибрации со трепкање на икони (шок и светлата икона). Потоа далечинскиот ќе ја повтори предупредување еднаш. Ако тоа е се вклучи повторно во рок од 10 секунди, на сирената ќе весел за 30 секунди со gleaming на флеш светла, мотоцикл не може да се стартува во оваа ситуација. Далечинскиот управувач ќе beep за 30seconds, тоа ќе вибрираат за 8 пати по алармантна; тогаш тоа ќе биде вибрации со трепкање на икони (шок и светлата икона). Системот ќе арм повторно.
4. Микробранова откривање
Во рака статус, ако микробранова детектор детектира било непрекинато движење за човекови или објект за 5seconds, системот ќе го исклучите engine, светлото ќе се исклучи, сирената ќе звук "Bi" 5 пати, системот влезе во 1 st одделение наоружува статус, испраќачот ќе звук "Bi" 5times & вибрира еднаш, светлина на иконата и "[ ]" ќе биде прикажан, задниот земјата боја се врти во зелена, испраќачот ќе го повтори предупредувањето на овој начин за едно време. Ако микробранова детектор детектира било непрекинато движење за човекови или објект за 15 секунди, моторот ќе бидат отсечени, флеш светла ќе блесок, сирената ќе весел за 30 секунди, системот влезе во 2 nd одделение наоружува статус, испраќачот ќе звук "Би Би Bi" за 30 секунди, светлината иконата ќе биде прикажана и на задниот земјата светлина се сврти кон жолта.

Основните својства

Тип На Објект:
Кражба Заштита
Име На Модел:
LM209
Објектот Висина:
3.0cm
Објектот Тежина:
0.9kg
Објектот Ширина:
7.0cm
Бренд Име:
BANVIE
Објектот Должина:
9.5cm
Материјал Тип:
ABS
Точка име :
две начин мотоцикл алармот
Modulated начин:
FSK
Работна Фреквенција:
433-434 MHZ
Работен напон:
12v
Статична Струја:
Сирената Волумен:
110-125dB
Специјални Функции:
Микробранова откривање
Гаранција:
12 месеци
Сертификат:
CE , FCC

Додатоци на производот