0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Кочан извор на светлина висока моќност предводена 30w20w плочка blu ray монистра светлина 12v светла таи wan чип КОЧАН LED СВЕТЛО ШЕНЖЕН FARCTORY

Кочан извор на светлина висока моќност предводена 30w20w плочка blu ray монистра светлина 12v светла таи wan чип КОЧАН LED СВЕТЛО ШЕНЖЕН FARCTORY

DEN 1574.40
Това е достапна

Количина на стоки


LED 30w висока моќност led светло монистра супер светло интегриран извор на светлина
Спецификации :
Емитуваат боја : Топло бела 6000-6500 K
Чиста бела 3000-3200 K
Чип : Tan Wan
стапка на работа : 30 W
напон : 30-34 V
Напред тековната : 900m A
Примена : внатрешна и надворешна осветлување, патот/рудар е светилка, светилка, светилка,
реклама светилка, маса светилка и така натаму
Главната предност на КОЧАН светлина
1. На дифузен извор на светлина, без блескави отсјај.
2. Висока термичка спроводливост, слаба светлина распаѓање, долг живот.
3. Светлината рамномерно, без дамки, без дух. Една висока моќност ЛЕР извор на светлина е најчесто се користи леќа за да се подобри photosynthetic ефикасност, зголемување на трошоците и остварување на светлината Агол се намалува; И употреба на сијалици и светилки од led светилка мушка ќе се појави надвор на светлината.
Плаќање
1. Ние прифатени Зачувам плаќање.
2. Ве молиме бидете сигурни дека за да се потврди цел кога ќе добиете предмети во добра состојба, затоа што кога ќе се постави цел, парите е пренесување во Зачувам, не нашата сметка.
3. Нашите цени не вклучуваат никаква царина или данок
Ако имате било какви прашања ,ве молиме слободно контактирајте со нас,ви Благодариме!
фабриката вториот дел на производство опрема : шема
три производ специфични параметри :
desciption : нагласи голема планината интегрирани монистра светлина
извор на светлина параметар :
прозрачна боја : бело ( 6000-6500k )
топло бела ( 2800-3300k ) , композитни, 5%
осветленост : 100 лумен / плочка
чип : тајван чип 45mil
животен век : поголема од 50000 часа
10w напон 9-11v 12v разгледан
20-100w напон 30-35v
над 45 плочка е 50w . бебето нема испратите 50w preparability , затоа го одбра 45 плочка .
главната употреба : ставот извор на светлина може да се широко се користат во висока моќност led осветлување , особено led внатрешно осветлување и комерцијални осветлување, како што се предводена од поплави светлина , flodlit , тунел светла , проекција светилка , риболов светилка , око-фенер , аквариум светлина отворено осветлување и комерцијални осветлување монтирање .
ве молиме да се купи , ако сакате да направите вашиот сопствен diy или нашиот производ се применува на другите поле , ве молиме да се справи добро и за појавување на добар дисипација на топлина точни led возење . ако имате било појаснување , или имаат идеи треба комуникација , добредојдовте да не контактирате со сервисот , што ќе биде прв пат за да одговорите .
четири топло совет : ( висока моќност предводена објаснува употреба , mattersneeding внимание )
( pro , ако првиот контакт led светло монистра ви препорачуваме да погледнете внимателно заврши , многу корисно неопходно е о )
1 . повеќе висока моќност electricimpulse 's 'll предизвикани од предводена штета , совети со производи носат анти-статички зглоб должина или анти-статички ракавици , употреба на заварување алатки треба да heluo заземјување . се потпираат на лемење железо температура заварување температура треба да ги исполнуваат условите , совети константна температурата на лемење железо . како што се користење на температурата на лемење железо рачно изработени заварување температура не може да надмине 280 & сте . c / 5 секунди
2 . vf 0.3 v според внимание напон во комбинација со не може да се , unevenly . тековната да не
3 . пред употреба се потврди тоа е во согласност 's подолу граница аргумент .
4 . мерење на производи фотоелектрически вредност на овој параметар компанија мерен инструмент преовладуваат .
5 . радијатор школка на twitt појас во светот на висока моќност предводена планината алуминиум бакар или радијатор-фан , за висока моќност 1w led осветлување монистра мојата компанија радијатор-фан совети површина & моб .

Основните својства

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Употреба:
Пејзаж Осветлување
Тело Материјал:
Бакар
Карактеристики:
45mil
Употреба:
празник
Гаранција:
2years
Wattage:
30w
сертификација:
CE
Е dimmable:
Yes
Напон:
24V
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
30W
Употреба:
Пејзаж Осветлување
Wattage:
30w,
is_customized:
Yes

Додатоци на производот