0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Led извор на светлина светилка монистра чип кочан led извор на светлина 45mil висока моќност 10w нагласи 50w LED chipCOB 20W 30W lED чип висока светлина

Led извор на светлина светилка монистра чип кочан led извор на светлина 45mil висока моќност 10w нагласи 50w LED chipCOB 20W 30W lED чип висока светлина

DEN 528.00
Това е достапна

Количина на стоки


Р emember да додадете на радијаторот
Спецификации :
Емитуваат боја : Топло бела 3000-3200 K,
бела : 6000-6500 K
Чип : Tan Wan 45mil
напон : 10 W :
10 W СО 9-12 V, 900ma,
20 W 30-34 V, 600ma,
30 W 30-34 V, 900ma,
50 W 30-34 V, 1500ma,
70 W 30-34 V, 2100ma,
100 W 30-34 V, 3000ma,
Примена : внатрешна и надворешна осветлување,Автомобил Светлина ,
реклама светилка, маса светилка и така натаму
Главната предност на КОЧАН светлина
1. На дифузен извор на светлина, без блескави отсјај.
2. Висока термичка спроводливост, слаба светлина распаѓање, долг живот.
3. Светлината рамномерно, без дамки, без дух. Една висока моќност ЛЕР извор на светлина е најчесто се користи леќа за да се подобри photosynthetic ефикасност, зголемување на трошоците и остварување на светлината Агол се намалува; И употреба на сијалици и светилки од led светилка мушка ќе се појави надвор на светлината.
бебе congener препорачува абнормални
shenzhen фабрика директни снабдување тајван 45mil интегрирани led извор на светлина , xingjiabi висока , обезбедувањето квалитет , трговијата на мало е, исто така, трговија на големо цена , добредојдовте да ја посетите нашата фабрика се прилагодите .
редовни производи , посебни производ добредојдовте контакт со сервисот се прилагодите .
производ детали слика :
фабриката вториот производство опрема : шема
три производ специфични параметри :
desciption : нагласи голема планината интегрирани монистра светлина
извор на светлина параметар :
прозрачна боја : бело ( 6000-6500k )
топло бела ( 2700-3500k ) , композитни, 5%
осветленост : 100 лумен / плочка
чип : тајван чип 45mil
животен век : поголема од 50000 часа
10w напон 9-11v 12v разгледан
20-100w напон 30-35v
над 45 плочка е 50w . бебето нема испратите 50w preparability , затоа го одбра 45 плочка .
главната употреба : ставот извор на светлина може да се широко се користат во висока моќност led осветлување , особено led внатрешно осветлување и комерцијални осветлување, како што се предводена од поплави светлина , flodlit , тунел светла , проекција светилка , риболов светилка , око-фенер , аквариум светлина отворено осветлување и комерцијални осветлување монтирање .
ве молиме да се купи , ако сакате да направите вашиот сопствен diy или нашиот производ се применува на другите поле , ве молиме да се справи добро и за појавување на добар дисипација на топлина точни led возење . ако имате било појаснување , или имаат идеи треба комуникација , добредојдовте да не контактирате со сервисот , што ќе биде прв пат за да одговорите .
четирите готови производи сајтот :

Основните својства

Емитуваат Боја:
10W, 20W, 30W, 50W, 70W, 100W
боја:
Бела, Топло Бела
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Употреба:
Пејзаж Осветлување
Тело Материјал:
Бакар
Карактеристики:
45mil
Употреба:
Индустриски
Гаранција:
30000H
Wattage:
10w
сертификација:
CE
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
45
База Тип:
Други
Употреба:
Сообраќајот Осветлување, Затворен Осветлување,
Wattage:
10w, 20W, 30w, 45W, 70w, 100W
is_customized:
Yes

Додатоци на производот