0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
DC12-14V ВОДЕНА површина емитуваат КОЧАН светлина лента светилка за ламбата панел на интегриран светилка во дресот на површината плоча 120x36mm Природна бела

DC12-14V ВОДЕНА површина емитуваат КОЧАН светлина лента светилка за ламбата панел на интегриран светилка во дресот на површината плоча 120x36mm Природна бела

DEN 427.20
Това е достапна

Количина на стоки


Може директно да се поврзе на 12 v батерија, не заборавајте да додадете на радијаторот
Спецификации :
Емитуваат боја : Природна, бела
Чип : Tan Wan
напон : 12-14 V
Големина : 120x36mm
Не-водоотпорен
Примена : внатрешна и надворешна осветлување,Автомобил Светлина ,
реклама светилка, маса светилка и така натаму
Главната предност на КОЧАН светлина
1. На дифузен извор на светлина, без блескави отсјај.
2. Висока термичка спроводливост, слаба светлина распаѓање, долг живот.
3. Светлината рамномерно, без дамки, без дух. Една висока моќност ЛЕР извор на светлина е најчесто се користи леќа за да се подобри photosynthetic ефикасност, зголемување на трошоците и остварување на светлината Агол се намалува; И употреба на сијалици и светилки од led светилка мушка ќе се појави надвор на светлината.

Основните својства

боја:
природните бела
Тип На Објект:
LED Модули
Карактеристики:
Површински извор на светлина
Ширина:
36mm
сертификација:
CE
Бренд Име:
Necen
Напон:
12V
Должина:
120mm
Број На Модел На:
120x36mm Природна бела
Висина:
-

Додатоци на производот