0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
LED површината емитуваат КОЧАН светлина лента светилка за ламбата панел DC12-14V на интегриран светилка во дресот на површината плоча 120x36mm

LED површината емитуваат КОЧАН светлина лента светилка за ламбата панел DC12-14V на интегриран светилка во дресот на површината плоча 120x36mm

DEN 427.20
Това е достапна

Количина на стоки


Може директно да се поврзе на 12 v батерија, не заборавајте да додадете на радијаторот
Спецификации :
Емитуваат боја : Бела 6000-6500 K ;Топло бела 3000-3200 K; Природна бела 4000-4500 K ;
Чип : Tan Wan
напон : 12-14 V
Големина : 120x36mm
Не-водоотпорен
Примена : внатрешна и надворешна осветлување,Автомобил Светлина ,
реклама светилка, маса светилка и така натаму
Главната предност на КОЧАН светлина
1. На дифузен извор на светлина, без блескави отсјај.
2. Висока термичка спроводливост, слаба светлина распаѓање, долг живот.
3. Светлината рамномерно, без дамки, без дух. Една висока моќност ЛЕР извор на светлина е најчесто се користи леќа за да се подобри photosynthetic ефикасност, зголемување на трошоците и остварување на светлината Агол се намалува; И употреба на сијалици и светилки од led светилка мушка ќе се појави надвор на светлината.

Основните својства

боја:
Бело, Сино, Топло Бела, Природни бела
Тип На Објект:
LED Модули
Карактеристики:
Површински извор на светлина
Бренд Име:
Necen
сертификација:
CE
Ширина:
36mm
Број На Модел На:
120x36mm
Напон:
12V
Должина:
120mm
Висина:
-

Додатоци на производот