0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
30 Ролни 973UL-T0 S.13mm*W25mm*L10m Nitto лента Електрични Лента Nitoflon Denko Лента

30 Ролни 973UL-T0 S.13mm*W25mm*L10m Nitto лента Електрични Лента Nitoflon Denko Лента

DEN 14112.00
Това е достапна

Количина на стоки


30 Ролни 973 UL-T0 S.13mm*W25mm*L10m 100% Nitto лента Електрични Лента Nitoflon Denko Лента
Внимание !!
973 UL-S е направен во Nitto Denko е Кинеската фабрика (Шангај Songjiang) .
Не се направени во Јапонската фабрика директно. Добри и Вистински Квалитет! Гаранција За Квалитет ! 2017 Топла Продажба !
Колку повеќе наредбата, повеќе попуст имате ! ! : )
Спецификација
Боја
Беж
Spec.
T0.13mm*W25mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна
Лепило
Силикони
Преглед :
Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered. Еден површината се третира и обложени со силиконски лепило, која покажува одлична отпорност на топлина и механичка сила.
Карактеристики : 1. Супериорен мувла-ослободувачки и лизгање својства. 2. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност. 3. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness.
Апликации : 1.Отпорни на топлина изолација 2.Топлина-отпорни на масла за топлинска запечатување 3.Цевка и хопер linings 4.Површинскиот слој на големината ролни за умирање и смола третман Широко се користат во фармацевтската индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн
Структура :
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба.
Модел Супстрат
Краткорочни
отпорност на топлина
Континуирана употреба температура Линк
Дебелина ( мм )
Ширина
( mm )
Должина
( m ) Број 973 UL-S 0.13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 15 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 19 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 25 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 38 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 50 10 300 степен -60~280 степен
Многу важно !! Ве молиме внимание !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
3.Увезената Царинските Давачки и даноци на Купувачот на Сметка.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратните информации за нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !

Основните својства

Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Лента Тип:
Електрични Лента
Spec.:
T0.13mm*W25mm*L10m
боја:
Беж
Краткорочни отпорност на топлина:
300℃
Континуирана употреба температура:
-60~260℃
Предност:
Добра изведба на заштита од електрични истекување
Употреба:
Се користи за топлинска shield отпорни на топлина електрична изолација
Функција:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Широко се користи во:
Се користат во фармацијата, храна, индустријата за печатење
Место на Потекло:
Јапонија Nitto Denko

Додатоци на производот