0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
2018 Mulberry свила јакна лето носете кратки ракави свила Т-маица за жените носат.

2018 Mulberry свила јакна лето носете кратки ракави свила Т-маица за жените носат.

DEN 3839.52
Това е достапна

Количина на стоки


Добредојдовте Во Мојата Продавница
Свила и здравје :
Уште од античките времиња, постојат "свила свила Кралицата" на добар углед. Во модерните времиња, луѓето се даде тоа "здрави влакна", "здравствена заштита влакна" laudatory име. Затоа, свила влакна здравје функција не е било влакна не може да се спореди, алтернатива. Свила содржи 18 видови на амино киселини потребни за човечкото тело, содржат амино киселини на човечка кожа со не многу разлика помеѓу. Тоа е човечко "втора кожа" на laudatory име. Да се носи свила облека, не само што може да ја спречи ултравиолетово зрачење, спречување на штетен гас инвазија, отпорност на штетни бактерии, но исто така може да го зголеми површината активност на клетки на кожата, промовирање на клетки од кожата на нови supersedes стариот. Во исто време, има добра улога дополнение на терапијата за некои кожни болести. Во прилог, бидејќи на посебни влага апсорпција и пропустливост, и да се регулира температурата на телото, кој се регулира улогата на вода.
Свила облека големина изберете изгубат некои. Купувате свила, купи е еден вид на здравјето, еден вид на удобност, квалитет.
Мора да се носат mulberry свила underwe
Mulberry свила јакна лето носете кратки ракави свила Т-маица за жените носат Драги пријатели, ова е не - локација печатење, секој се облекуваат на модел е различен! Вашата убавина не може да се копира! Претходник, свила 93.5%, spandex 6.5%. Во задниот дел, свила е 71% памук и е 29%. mulberry свила мода печати удобно и дише.
Затворање на кожата, дише, удобно и лесно
Големина, рамо ширина, градите обемот, должина на ракав, должина - L, - 95 - 58 X L, - 100 - 59 X XL, - 105 - 61 XX XL, - 110 - 63
Местото околу ,- ,-
белешки на Оваа продавница е во сантиметри, како резултат на различни мерни методи, мерења им овозможува на 1-3cm внатрешна грешка, Оваа ситуација не е голем квалитет проблем.
Здраво! Метод и известување за чистење свила ткаенини : 1, широк спектар на вистински свила, препорачливо е да се провери перење пред перењето на етикети. Некои сорти, не треба да се мијат, flowery сатен, brocade, сатен, свила, на антички темјан темјан, Tianxiang палачинка сомот; некои сорти погодни за хемиско чистење, како кадифе, Zhangrong, georgette, од кои некои може да се чистат, се мијат пред да се впие во ладна вода, околу 10 минути, на впива време не треба да биде премногу долг. За перење со ладна вода или топла вода, а не долго време впива; нежно стиснете мијат, се избегне триење енергично. Рака мие. Длабоко боја е генерално лесно да исчезнат; 2, не алкално отпорни, треба да се користат без ензим или неутрален детергент за свила; 3, не користат хлор детергент впие, на располагање кислород детергент дамки од боја; 4, со користење на истиснување за перење, да се избегне wringing, стискаш да се отстрани водата, сушени или суво бинарни суспензија за суспензија, а не на сонце, не се исуши; 5, да се користат меки агент за одржување на мека на допир и анти-статички.
Свила материјал е деликатна, тоа е подобро да се хемиско чистење, ако се инсистира на вода и не се плаши од проблеми
Исто така, ве молиме да користите свила професионални детергент (или соодветно тело измијте се заштити производи, како што се шампон туш гел) мека рака
Не насилно месете, лесно да се скршени жици, исто така, не пресврт присилува на сила по перење.
Свила нијансирање сила е ограничена, ве молиме не се впие за долго време, свила по перење се лесно да се брчка, ладно пресување.

Основните својства

Големина:
L, XL, XXL, XXXL
Тип На Објект:
Блузи
Блузи Тип:
Tees
Пол:
Жените
Јака:
О Деколте
Sleeve Должина(cm):
Краток
Број На Модел На:
585
Стил:
Повик
Декорација:
Копче
Ткаенина Тип:
Poplin
Облека Должина:
Редовни
Sleeve Стил:
Редовни
Бренд Име:
Г-ѓа победи
Материјал:
Свила,Spandex,Памук
Шаблон Тип:
Печати
Стил:
Моден

Додатоци на производот