0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
1 пар Безбедно удобно да се носат Прилагодливи Глуждот Поддршка Подготвуваат Авто-греење подлога наменета за Глуждот

1 пар Безбедно удобно да се носат Прилагодливи Глуждот Поддршка Подготвуваат Авто-греење подлога наменета за Глуждот

DEN 239.52
Това е достапна

Количина на стоки


1 пар Безбедно удобно да се носат Прилагодливи Глуждот Поддршка Подготвуваат Авто-греење подлога наменета за Глуждот
Опис : Само-греење подлога наменета за Глуждот Висока еластичен појас,добра еластична,носат удобно,ставете и фирма,changeless форма да Може ефективно да се подобри циркулацијата на крвта, промовирање на метаболизмот, и јасно меридијани, подобрување на имунитетот за Да го промовираат новиот supersedes стариот. Телото, се регулира нервниот систем, ендокриниот активирање. Analgesia Quhan, дилатација на крвните садови. Во насока на подобрување на физичката локалните замор и болка. Согорувањето на вишокот масти за да се постигне некоја цел на губење на тежината. Здрав човек е секојдневно здравствена заштита . Имаат анти-воспалителни и аналгетски, оток улогата Лесен за употреба, дискретна и може да се користи секаде во секое време Безбедно и удобно да се носи Надворешен слој : Ултра мека самолепливи крпа, лесно да се преземе за вклучување/исклучување(Може да се прилагоди на големината) Според едни лице тело околности, се одлучи да се појавување на должината на времето неколку кожата чувствителна популација се појавува при користење на горење на кожата, црвенило, е нормален феномен, нема да ја оштети кожата, може да се носи време да се скрати Бенефиции 1,активирање на биолошките макромолекули на активност, да се игра биолошки macromolecule регулација на телото е функцијата на имунолошкиот систем и други функции, е погодна за обновување на тело и рамнотежа. 2, доведува до подобрување и промовирање системски или локални телото циркулацијата на крвта. 3, го подобруваат метаболизмот. 4, да се подобри функцијата на имунолошкиот систем. 5, со анти-воспалителни, оток ефект. 6,со аналгетски ефект на артритис. Боја : Црна Пакување : 1pair/торба

Основните својства

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Large
Материјал:
Памук, ABS
Примена:
Нога
Број На Модел На:
00901
Бренд Име:
GSPLAST
Име На Производ :
магнет терапија за поддршка на глуждот подлога
Материјал:
Композитни материјали
турмалин Глуждот Нега:
Глуждот Грижа појас
Употреба:
ГЛУЖДОТ НЕГА
Пакување:
1pair/торба
Функција:
Спонтано термички магнетни терапевтски глуждот
Функција :
Ослободување На Болка Од Болест
поддршка на глуждот подлога :
Безбедно и удобно да се носат
Авто-греење подлога наменета за Глуждот :
Прилагодлива големина
греење магнет терапија подлога:
лесен за користење

Додатоци на производот