0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-20 %
5x PGI670 PGI-670 компатибилни, мастило кертриџ за canon PIXMA MG5760/MG5765/MG5766/MG6860/MG6865/MG7760/MG7765/MG7766 печатач

5x PGI670 PGI-670 компатибилни, мастило кертриџ за canon PIXMA MG5760/MG5765/MG5766/MG6860/MG6865/MG7760/MG7765/MG7766 печатач

DEN 569.00
DEN 711.36
Това е достапна

Количина на стоки


Магнетни е мојата продавница име!!!
На прашањето на логистика, јас треба да се направат следниве упатства :
Почитувани купувачи,
Ве молиме потврдете ја вашата оригинална мастило кертриџ модел одговараат на нашите мастило кертриџ модел пред ставање ред.
Бидејќи истиот модел на печатач, различни региони може да користат различни кертриџ модел.
Сите текстови и слики се за повикување само.
Ако не се сигурни, ве молиме контактирајте ме, јас ќе се реши тој проблем за вас.
1. Логистика рокот е од 25 до 50 дена . Ако изберете e Packet , рокот е од 25 до 35 дена . Логистика информации се ажурирани и навремено. Ако изберете ПОС Малезија , рокот е 30 до 45 дена . Логистика информации се ажурирани и навремено. Ако изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , рокот е 35 до 50 дена . Логистика информации се ажурирани полека.
2. Кина Пост Регистрирани Воздух Mail Логистика информации во Канада, САД, Холандија, Австралија, Израел, Германија, Бугарија, Австрија, Норвешка, Белорусија, Украина, Шпанија, чешка Република и така натаму е побавно или нема логистика ажурирани информации за земјата на дестинација.
Ние сме многу извинуваме за непријатностите. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе бидеме среќни да помогнеме. Ви благодариме за вашата поддршка!
Компатибилен со мастило кертриџ
5x PGI670 PGI-670 компатибилни, мастило кертриџ за canon PIXMA MG5760/MG5765/MG5766/MG6860/MG6865/MG7760/MG7765/MG7766 печатач
Информации За Производот
Модел PGI-670 PGBK CLI-671 BK CLI-671 C CLI-6 71 M CLI-671 Y
Боја Црна, Црна Цијан Магента Жолта
Мастило За Јачина На 24.5 13.5 13.5 13.5 13.5
(ML)
Користат За
PIXMA MG5760/MG5765/MG5766/MG6860/MG6865/MG7760/MG7765/MG7766
Мастило кертриџ пакување
5 Pcs Многу : 2 BK+1 C+1 M+1 Y
24.5 ml*1 Црна компатибилни, мастило кертриџ
13.5 ml*1 Црна компатибилни, мастило кертриџ
13.5 ml*1 Синозелена компатибилни, мастило кертриџ
13.5 ml*1 Маг компатибилни, мастило кертриџ
13.5 ml*1 Жолта компатибилни, мастило кертриџ
Производ слики
Сертификација
Ефект
Поседувате фабрика
Корисникот
Како да инсталирате
1. Земете стари мастило кутија.
(1) осигурајте се дека печатачот е започната.
(Забелешка : Ако ви исклучување на печатачот моќ кога ќе го смените кертриџ во отворањето на кертриџ врата,
на кертриџ не може да биде отстранета од печатач. Ако кертриџ превозникот не запре безбедно кога ќе
обидете се да се отстрани кертриџ, тоа е можно да се оштети печатач.)
(2) Отворање на кертриџ вратата.
Се чека за мастило превозникот да се движи кон средината на печатач и да престане целосно.
Потоа притиснете на мастило кертриџ долу и го извади. Се повлече од кертриџ надвор од слотот.
Ако отстраните црно мастило кертриџ се со цел да се инсталира на фото кертриџ,
ве молиме да земете во црна кертриџ во патрон-заштитник или запечатена пластична кутија.
2. Инсталирате нов мастило касети.
(1) Кога потврди печатач моќ е вклучено, се отвори предната маска. Се движат мастило кутија со држач за замена на позицијата.
(2) да Преземе новиот мастило кертриџ надвор од пакетот и нежно отстранете ја портокал заштитната лента во насока на стрелката.
(Напомена : не притиснете го страни на мастило кутија енергично, па како да се избегне мастило истекување. Не допирајте мастило порта на мастило кутија
па како да се избегне загадувачките пристаништето, што резултира во слаби мастило излез.)
(3) Бидете сигурни дека мастило кертриџ е инсталиран правилно.
(4) Затворете ја предната маска. Ве молиме почекајте додека да се подготвени операција е завршена. Тоа трае околу 1 до 2 минути.
Совети:
1. Имајте на мастило касети надвор од дофат на деца и не пијат или јадат.
2. Не чувајте го касети во замрзнување на температура или на директна сончева светлина.

Основните својства

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Бренд Име:
Магнетно
Функција:
Компатибилен
Број На Модел На:
За Canon pgi670 cli671 компатибилни, мастило касети
Кертриџ за Статус:
Целосна
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Количина:
5PCS/set
кертриџ модел:
за canon PGI670 CLI671 мастило касети
Компатибилен печатач model1:
за canon PIXMA MG5760/MG5765/MG5766/MG6860/MG6865/MG7760/MG7765
Компатибилен Печатач Model2:
MG5760/MG5765/MG5766/MG6860/MG6865/MG7760/MG7765/MG7766
мастило капацитет:
24.5 ml/Б.к., 13.5 ml/Б.К., C, M, Y. Целосно компатибилен со мастило кертриџ
со чип:
Yes
боја:
c, m, y, k
Обоени:
Yes

Додатоци на производот