0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-10 %
einkshop 56 57 Remanuactured Мастило Кертриџ Замена за hp 56 57 Deskjet 450CI 5150 5550 5650 PSC 1315 1350 2110 2210 Печатач

einkshop 56 57 Remanuactured Мастило Кертриџ Замена за hp 56 57 Deskjet 450CI 5150 5550 5650 PSC 1315 1350 2110 2210 Печатач

DEN 993.00
DEN 1103.52
Това е достапна

Количина на стоки


einkshop 56 57 Remanuactured Мастило Компатибилен Кертриџ за 56 57 Deskjet 450 CI 5150 5550 5650 PSC 1315 1350 2110 2210 2410 Печатач
Пакет Содржина :
1pcs 56 56xl Црно мастило кертриџ
1pcs 57 57xl Три-Боја на мастило кертриџ
Компатибилен за Печатач Модел :
за Deskjet 5150 Deskjet 5150w Deskjet 5550 Deskjet 5650
за Deskjet 5650w Deskjet 5850 Deskjet 5850w Deskjet 9650
за Deskjet 9670 Deskjet 9680 Office Jet 4110 Office Jet 4110v
за Office Jet 4110xi Office Jet 4215 Office Jet 4215v Office Jet 4215xi
за Office Jet 6110 Office Jet 6110xi Photo Smart 7150 Photo Smart 7260
за Photo Smart 7260v Photo Smart 7260w Photo Smart 7350 Photo Smart 7450
за Photo Smart 7450v Photo Smart 7450xi Photo Smart 7550 Photo Smart 7660
за Photo Smart 7660v Photo Smart 7660w Photo Smart 7755 Photo Smart 7760
за Photo Smart 7760v Photo Smart 7760w Photo Smart 7960 Photo Smart 7960w
за PSC 1311 PSC 1315 PSC 1315v PSC 1315xi
за PSC 1350 PSC 1350v PSC 1350xi PSC 2110
за PSC 2110v PSC 2110xi PSC 2175 PSC 2175v
за PSC 2175xi PSC 2210 PSC 2410 PSC 2410v
за PSC 2410xi PSC 2510 PSC 2510xi Office Jet 5505
за Office Jet 5510 Office Jet 5510v Office Jet 5510xi PSC 1110
за PSC 1209 PSC 1210 PSC 1210 L PSC 1210v
за PSC 1210xi PSC 2179 PSC 1310 PSC 2210v PSC 2210xi
Клиент Побара Прашање :
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 2 Печатач покажува "неуспехот / оштетени / грешка / проблем..", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира . Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 2 .Слика 3)
Напомена :
Ако сите методи погоре, не може да го реши вашиот проблем, благодарение контактирајте со нас за решение

Основните својства

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
56 57 Мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
кертриџ модел:
56 57 Мастило кертриџ
56xl 57 мастило касети:
56xl 57 мастило касети
56 56xl мастило кертриџ:
Photosmart 7150 7155 7260 7450 7550 7660 7760
57 57xl мастило кертриџ :
PSC 1110 1210 1315 1350 2110 2210 2310 2410 2510
Погодна за печатење модел 3:
Officejet 4110 4255 4256 5510 5608 5609 5610 6110
Погодна за печатење Модел 4:
Deskjet 450Ci 5160 5550 5650 5652 9600 9650 9680
инкџет кертриџ 56 57:
инкџет кертриџ 56 57
deskjet 5150:
deskjet 5150
7760 мастило касети:
7760 мастило касети

Додатоци на производот