0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
2 Црна+2 Боја,Мастило Касети за Lexmark 17 27 Печатач X1270 X2225 X2230 X2250 X3300 X3315 X72 X74 X75 X75 М Z13 Z23 Z24 Z25 L

2 Црна+2 Боја,Мастило Касети за Lexmark 17 27 Печатач X1270 X2225 X2230 X2250 X3300 X3315 X72 X74 X75 X75 М Z13 Z23 Z24 Z25 L

DEN 1384.00
DEN 1456.80
Това е достапна

Количина на стоки


Pls за Повеќе Избори.
Пакетот Вклучува 2 Пара (4 PK) : 2 PK Црно мастило касети за Lexmark 16 + 2 PK Боја на мастило касети за Lexmark 26
-
Модел Бр. ОЕМ Бр. Боја Количина (парчиња) Lex 17 10 N0017 Црна 2 Lex 27 10 N0027 Три-Боја 2
-
Се користи за Lexmark печатари/скенери/препишувач/факс машини :
I3, X1110, X1130, X1140, X1150, X1155, X1160, X1170, X1180, X1185, X1190, X1196, X1250, X1270, X2225, X2230, X2250, X3300, X3315, X72, X74, X75, X75 M
Z13, Z23, Z24, Z25, Z25 L, Z33, Z34, Z35, Z503, Z510, Z511, Z512, Z514, Z515, Z516, Z517, Z600, Z601, Z602, Z603, Z605, Z611, Z612, Z614, Z615, Z617, Z640, Z645, Z717, Z817, Z819
Compaqinkjet Printer IJ650 Series; Hitachi Priusje Lenovo3200;Сите-во-one M720, Dell 720, Сите Во Еден A920...
Висок Квалитет & Висока Мастило Капацитет Remanufactured Inkjet Принтер Ink Кертриџ
за Lexmark 17 27 10 N0017 10 N0027
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1. Зошто печатач покажува "НИСКО МАСТИЛО" или "ПРАЗНИ" или индикаторот светлина "ТРЕПКА"? (пример на слика s)
ИЛИ
Тоа не е квалитет проблем! Ова е поради тоа што оригиналната компанија блокиран чип технологија, па remanufactured мастило кертриџ чип не може да покаже точно мастило нивоа понекогаш.
Ве молиме игнорира и притиснете го копчето "OK" копчето за да продолжите со печатење, сите наши касети се полни со доволно мастило.
2. Зошто печатач покажува "грешка e4" или "да не препознаваат" или "неуспех", итн.? (Пример на сликата)
За оваа ситуација, обично има две причини за :
(1) Не е инсталиран и
(2) Мастило кертриџ чип добива валкани
Како да го направите?
Step1 : полетување мастило кертриџ и повторно да го инсталирате. Ако прашањето се уште постојат, повелете.
Step2 : Чистење на мастило кертриџ чип (контактор поени) со гума или алкохол памук брис (Како што е прикажано во Слика 1-2). потоа се ре-инсталира, ако не успее, ве молиме обидете се повторно.
Ако е потребно, чисти, исто така контактор поени на вашиот печатач, како што е прикажано на Слика 3.
По 2~3 пати, ако тоа уште не работи, ве МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС IMMEDAITELY за решенија.

Основните својства

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Функција:
Компатибилен
Компатибилен Бренд:
Lexmark
Компатибилен Бренд:
Lexmark
Кертриџ за Статус:
Целосна
Бренд Име:
bette
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
за Lexmark 17 27 10N0017 10N0027
Обоени:
Yes
Мастило Волумен за Lexmark 17 10N0017:
18ml
Мастило Волумен за Lexmark 27 10N0027:
18ML (3*6ML)
Погоден за печатари, 1:
За Принтер Lexmark I3 X1110 X1130 X1140 X1150 X1155 X1160 X1170 X1180
Погоден за печатари, 2:
За Принтер Lexmark X1185 X1190 X1196 X1250 X1270 X2225 X2230 X2250
Погоден за принтери 3:
За Принтер Lexmark X3300 X3315 X72 X74 X75 X75 М Z13 Z23 Z24 Z25 L
Погоден за принтери 4:
За Принтер Lexmark Z33 Z34 Z35 Z503 Z510 Z511 Z512 Z514 Z515 Z516
Погоден за печатари, 5:
За Принтер Lexmark Z517 Z600 Z601 Z602 Z603 Z605 Z611 Z612 Z614 Z615
Погоден за принтери 6:
За Принтер Lexmark Z617 Z640 Z645 Z717 Z817 Z819

Додатоци на производот