0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
2PK, Мастило Касети за Lexmark 32 18C0032 Печатач P4330 P4350 P6200 P6250 P6350 P910 P915 X3350 X4300 X5250 X5260 X5270 X5400

2PK, Мастило Касети за Lexmark 32 18C0032 Печатач P4330 P4350 P6200 P6250 P6350 P910 P915 X3350 X4300 X5250 X5260 X5270 X5400

DEN 793.00
DEN 835.20
Това е достапна

Количина на стоки


Pls за Повеќе Избори.
Пакетот Вклучува 2 Црно Мастило Касети : Црна, мастило касети за Lexmark 32
Модел Бр. ОЕМ Бр. Боја Количина (парчиња) Lex 32 18 C0032 Црна 2

Се користи за печатари Lexmark/препишувач/скенери/факс машини :
P4330 P4350 P6200 P6250 P6350 P910 P915 X3350 X4300 X5250 X5260 X5270 X5400 Серија X5410 X5450 X5470 X7300 Серија X7350 X8310 X8350 Z800 Z805 Z810 Серија Z812 Z815 Z816 Z818 ... Висок Квалитет & Висока Мастило Капацитет Компатибилен Remanufactured Inkjet Принтер Ink Кертриџ
Lexmark 32 18 C0032 Црна
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1. Зошто печатач покажува "НИСКО МАСТИЛО" или "ПРАЗНИ" или индикаторот светлина "ТРЕПКА"? (пример на слика s)
ИЛИ
Тоа не е квалитет проблем! Ова е поради тоа што оригиналната компанија блокиран чип технологија, па remanufactured мастило кертриџ чип не може да покаже точно мастило нивоа понекогаш.
Ве молиме игнорира и притиснете го копчето "OK" копчето за да продолжите со печатење, сите наши касети се полни со доволно мастило.
2. Зошто печатач покажува "грешка e4" или "да не препознаваат" или "неуспех", итн.? (Пример на сликата)
За оваа ситуација, обично има две причини за :
(1) Не е инсталиран и
(2) Мастило кертриџ чип добива валкани
Како да го направите?
Step1 : полетување мастило кертриџ и повторно да го инсталирате. Ако прашањето се уште постојат, повелете.
Step2 : Чистење на мастило кертриџ чип (контактор поени) со гума или алкохол памук брис (Како што е прикажано во Слика 1-2). потоа се ре-инсталира, ако не успее, ве молиме обидете се повторно.
Ако е потребно, чисти, исто така контактор поени на вашиот печатач, како што е прикажано на Слика 3.
По 2~3 пати, ако тоа уште не работи, ве МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС IMMEDAITELY за решенија.

Основните својства

Тип:
мастило кертриџ
Функција:
Компатибилен
Компатибилен Бренд:
Lexmark
Компатибилен Бренд:
Lexmark
Кертриџ за Статус:
Целосна
боја:
K
Број На Модел На:
18C0032 за Lexmark 32
Бренд Име:
bette
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Мастило Волумен за Lexmark 32 18C0032:
22ML
Погоден за печатари, 1:
За Принтер Lexmark P4330 P4350 P6200 P6250 P6350 P910 P915 X3350
Погоден за печатари, 2:
За Принтер Lexmark X4300 X5250 X5260 X5270 X5400 Серија X5410 X5450
Погоден за принтери 3:
За Принтер Lexmark X5470 X7300 Серија X7350 X8310 X8350 Z800 Z805
Погоден за принтери 4:
За Принтер Lexmark Z810 Серија Z812 Z815 Z816 Z818

Додатоци на производот