0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Врвен Квалитет на Вода Базирани Сублимација Мастило R3000 печатач Трансфер Printting мастило 9color мастила

Врвен Квалитет на Вода Базирани Сублимација Мастило R3000 печатач Трансфер Printting мастило 9color мастила

DEN 13642.56
Това е достапна

Количина на стоки


Висок квалитет 9color печатач сублимација мастило рефил за epson A3 печатач R3000
9 Бои За Epson R3000 топлина трансфер печатење со Мастило Со Висок Квалитет на Сублимација мастило Компатибилен T1571-9 Мастило C artridge
Опис На Производот
Висок Квалитет на вода базирани сублимација мастило за Еп
Ние сме професионални производител на печатење со мастило, и нудат различни мастило според различни социјални и пазарните барања.
Сублимација мастило,боја на мастило,УВ боја базирани мастило се нашите главни мастило производи кои се Продаваат и се популарни во светот печатење на пазарот како и Азија, јужна и Северна Америка ,блискиот исток и др.
професионални КК за контрола на квалитет и технолошки оддел истражувањето на нов производ и обновување на старите за да бидете сигурни дека високиот квалитет на објектите.
Full Color Сублимација мастило се користи за директно печатење на материјали како и полиестер, PP, домашно МИЛЕНИЧЕ, итн материјали од трансфер imprinting на дополнителни, сите цврста материја, како што се стакло, порцелан, столарија, метал итн она што е невозможно да се направи дигитално печатење можат да се отпечатат со посебен слој хартија за пренос на материјал. Фотографијата на ова површината на овие материјали е светлина и добра.
Печати надвор е дупка со вода и оксидација отпорни. Нејзината светлина брзо ниво достигнува највисока : 5-7. Тоа може да се задржи не исчезнува за неколку десет години внатрешна и една година на отворено. Тоа може да се користи на сите печатари Epson , други инк-џет печатач и дигитални текстил печатач.
Карактеристики :
1) Нашите сублимација мастило никогаш не џем млазници. Постои мал функција да се расчисти печатач глава
2) 100% компатибилен со Epson, Роланд, Wutoh, Mimaki. Квалитетот е нежна во prosperities, надмена во боја, во совршен satiation
3) Високо компатибилни, не може да биде сеопфатно користи за заеднички печатење на хартија, инкџет
печатење на хартија, фото хартија и пластична фолија, за голем број на купони
материјали
4) Со добра вредност, не се штетни за млазницата
5) Силна инфилтрација капацитет, не пора линии, никаква дифузна, не слабее кога е влажно
на печатени графика контекст
6) Одлична стабилност стапка, печатени графика контекст ќе се чуваат безвремено
7) Безбедни и не се отровни, безопасни за човечкото
8) 100g, 250g, 500g,1kg, 5kg, 20 кг пакети достапни
Изјава :
Оваа точка пакет ќе default експрес од DHL, или ЕМС . Ако вашата адреса за испорака не е во DHL услуга. Ние ќе испрати уште еден начин како EMS ,Fedex. Кина Пост .
Ве молиме контактирајте го нашиот продажен пред цел. Ви благодариме
R3000 печатач рефил сублимација мастило од 1 литар шише
R3000 уметноста на хартија пигмент мастило од 1 Litre Шише
R3000 пигмент мастило од 1itre шише
Најголемиот дел reifll мастило за epson R3000 CISS мастило една системот Рефил мастила
Лесно да се рефил CISS и кертриџ
R3000 празни CISS
R3000 нови refillable мастило кертриџ
R3000 refillable мастило кертриџ
Бесплатни shiping !новиот чип pushbutton одмор Нови refillable мастило Кертриџ за T1571 принтер Epson R3000 9color мастило кертриџ US$ 65.59 /постави Нови и Бесплатен превозот T1571 Refillable мастило Кертриџ За Принтер Epson фото R3000 9 рефил Боја Касети US$ 58.02 /set Слободни shiping ! Нов печатач ciss континуирано мастило систем со нов кертриџ чип и фото пигмент мастило за epson перо R3000 US$ 106.01 /постави Нови и Бесплатен превозот празни Refillable мастило Кертриџ За T1571 Epson Печатач фото R3000 US$ 58.02 /set
Бесплатни shiping ! Нови CISS континуирано мастило систем со сублимација на бои со мастило(пренос мастило)за epson перо фото R3000 US$ 111.36 /set Слободни shiping ! Нов печатач ciss континуирано мастило систем со нов кертриџ чип и мастило за epson перо R3000 US$ 98.

Основните својства

Тип:
мастило рефил кит
Бренд Име:
Fcolor
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
R3000 сублимација мастило
Тип:
водата базирани на сублимација мастило
боја тип:
Б.К.В.М.Y.LC.LM.LBK.LLBK.MBK
тип на мастило:
R3000 refil сублимација мастило
печатење тип:
инкџет печатење на хартија, сублимација
за употреба кертриџ број :
T1571-9 мастило кертриџ
Контрола На Квалитет:
100% поминале тестирањето
Мастило Боја:
живописни бои. лесно да се префрлите
рефил:
ciss и мастило кертриџ
Предност:
фабриката за директна продажба конкурентна цена
предност на превозот:
DHL брза испорака

Додатоци на производот