0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
9 Бои За Epson R3000 Печатач Рефил Мастило Со Висок Квалитет Пигмент мастило Компатибилен T1571-9 Мастило Кертриџ Мастила

9 Бои За Epson R3000 Печатач Рефил Мастило Со Висок Квалитет Пигмент мастило Компатибилен T1571-9 Мастило Кертриџ Мастила

DEN 13642.56
Това е достапна

Количина на стоки


Висок квалитет 9color печатач рефил фото пигмент мастило за epson A3 печатач R3000
9 Бои За Epson R3000 Печатач Рефил Мастило Со Висок Квалитет Пигмент мастило Компатибилен T1571-9 Мастило C artridge
вода доказ.
Одличен квалитет на сликата на еден широк спектар на медиуми
1) со Користење на германски материјал; Никогаш не џем млазници. Постои мал функција да се расчисти печатач главата.
2) Високо компатибилни, не може да биде сеопфатно користи за заеднички печатење на хартија, инкџет печатење на хартија, фото хартија и пластична фолија, за голем избор на печатење на материјали.
3) Со добри PH вредност, не се штетни за млазницата
4) Силна инфилтрација капацитет, не пора линии, никаква дифузна, не слабее кога е влажно на печатени графика контекст
5) Одлична стабилност стапка, печатени графика контекст ќе се чуваат безвремено
6) Безбедни и не се отровни, безопасни за човечкото
Функција :
1 : вода базирани мастило
2 : Ниска отпорност и долг животен век
3 : Живописни бои со висок сатурација
4 : Добра компатибилност на бои ќе ви претставува совршена изведба.
5 : конкурентна цена фабрика директни снабдувач
6 : 100% Загарантирано! Зачувајте до 80%
Fullcolor компатибилен пигмент инкџет мастило,може да одговара ОЕМ печатење настап, но се намали вашите трошоци во голема мера,мастило е нашиот најголем напредни трајни пигменти мастило"Everbrite", која претставува нашата висока технологија
1)Високи перформанси само-дисперзирани пигменти базирани мастило,со одлична стабилност и сигурност ;
2)ги Користи најновите иновативни површината измена технологија на располагање денес;
3) полна боја сет кој ривали извршувањето на Оем во двете piezo и топлинска принтери без Интелектуална Сопственост прашања;
4) Без оглед на она што сте печатење, Ever Brite испорачува вечен, брилијантен живописни слики и документи на сите трудови;
5) Долговечност, издржливост и оптимална печати перформанси по пристапни цени;
6) Широк боја garmut ќе ви помогне да се вратите во боја на природата целосно.
Поголем Сјај и Транспарентност.
Поголема Ефикасност. Супериорна Вредност.
Нашата нова, високо-натоварени мастило essentials се дизајнирани за да се овозможи дигиталната мастило производител широка формулација географска ширина, додека одржување на ниска мастило viscosities, submicron честички големини и многу ограничена големина на честички дистрибуции. Крајниот резултат – поголема боја сатурација, поголема транспарентност, сјај и подобро целокупната изведба. Full Color е нов производ линија дава огромна стабилност и максимална флексибилност за употреба во различни широк, супер широк и големиот формат на дигитален апликации за печатење.
Специјално формулиран од страна на Пен Боја за да се произведе подобри резултати, мастило производители ќе се најдат овие пигмент препарати имаат квалитет, униформност и издржливост да ги исполнуваат или надминуваат нивните боење потреби. Целосна палета на бои е на располагање за средбата повеќето боја на спектар на барања. Full Color е сеопфатна линија на мастило essentials вклучува бои за двете високи перформанси отворено крајна употреба и ниска цена, ограничен издржливост производи.
Изјава :
Оваа точка пакет ќе default експрес од DHL, или ЕМС . Ако вашата адреса за испорака не е во DHL услуга. Ние ќе испрати уште еден начин како EMS ,Fedex. Кина Пост .
Ве молиме контактирајте го нашиот продажен пред цел. Ви благодариме
R3000 пигмент мастило од 1itre шише
R3000 уметноста на хартија пигмент мастило од 1 Litre Шише
R3000 печатач рефил сублимација мастило од 1 литар шише
Најголемиот дел reifll мастило за epson R3000 CISS мастило една системот Рефил мастила
Лесно да се рефил CISS и кертриџ
R3000 празни CISS
R3000 нови refillable мастило кертриџ
R3000 refillable мастило кертриџ
Бесплатни shiping !новиот чип pushbutton одмор Нови refillable мастило Кертриџ за T1571 принтер Epson R3000 9color мастило кертриџ US$ 65.

Основните својства

Тип:
мастило рефил кит
Бренд Име:
Fcolor
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
R3000 принтер ink
Тип:
печатач рефил мастила
боја тип:
Б.К.В.М.Y.LC.LM.LBK.LLBK.MBK
тип на мастило:
фото пигмент мастило
печатење тип:
инкџет печатење
за употреба кертриџ број :
T1571-9
Контрола На Квалитет:
100% поминале тестирањето
Мастило Боја:
живописни бои. водоотпорен
рефил:
ciss и мастило кертриџ
Предност:
фабриката за директна продажба
предност на превозот:
DHL брза испорака

Додатоци на производот