0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Најголемиот дел Принтер Ink R3000 Пигмент мастило грб хартија мастила компатибилен T159 мастило кертриџ и ciss систем

Најголемиот дел Принтер Ink R3000 Пигмент мастило грб хартија мастила компатибилен T159 мастило кертриџ и ciss систем

DEN 13642.56
Това е достапна

Количина на стоки


Висок квалитет 9color печатач рефил фото пигмент мастило за epson A3 печатач R3000
9 Бои За Epson R3000 Печатач Рефил Мастило Со Висок Квалитет Пигмент мастило Компатибилен T1571-9 Мастило C artridge
Изјава :
Оваа точка пакет ќе default експрес од DHL, или ЕМС . Ако вашата адреса за испорака не е во DHL услуга. Ние ќе испрати уште еден начин како EMS ,Fedex. Кина Пост .
Ве молиме контактирајте го нашиот продажен пред цел. Ви благодариме
R3000 уметноста на хартија пигмент мастило од 1 Litre Шише
R3000 пигмент мастило од 1itre шише
R3000 печатач рефил сублимација мастило од 1 литар шише
Најголемиот дел reifll мастило за epson R3000 CISS мастило една системот Рефил мастила
Лесно да се рефил CISS и кертриџ
R3000 празни CISS
R3000 нови refillable мастило кертриџ
R3000 refillable мастило кертриџ
Бесплатни shiping !новиот чип pushbutton одмор Нови refillable мастило Кертриџ за T1571 принтер Epson R3000 9color мастило кертриџ US$ 65.59 /постави Нови и Бесплатен превозот T1571 Refillable мастило Кертриџ За Принтер Epson фото R3000 9 рефил Боја Касети US$ 58.02 /set Слободни shiping ! Нов печатач ciss континуирано мастило систем со нов кертриџ чип и фото пигмент мастило за epson перо R3000 US$ 106.01 /постави Нови и Бесплатен превозот празни Refillable мастило Кертриџ За T1571 Epson Печатач фото R3000 US$ 58.02 /set
Бесплатни shiping ! Нови CISS континуирано мастило систем со сублимација на бои со мастило(пренос мастило)за epson перо фото R3000 US$ 111.36 /set Слободни shiping ! Нов печатач ciss континуирано мастило систем со нов кертриџ чип и мастило за epson перо R3000 US$ 98.25 /set Слободни shiping !T1571 нов чип и Нови refillable мастило Кертриџ за принтер Epson R3000 9color мастило кертриџ US$ 65.59 /set бесплатен превозот Нови Refillable мастило Кертриџ со Постојан чип за Принтер Epson R3000 9 Боја на Мастило Кертриџ US$ 58.65 /многу
2 групи / многу
Ние сме професионални производител на печатење со мастило, и нудат различни мастило според различни социјални и пазарните барања.
Сублимација мастило,боја на мастило,УВ боја базирани мастило се нашите главни мастило производи кои се Продаваат и се популарни во светот печатење на пазарот како и Азија, јужна и Северна Америка ,блискиот исток и др.
професионални КК за контрола на квалитет и технолошки оддел истражувањето на нов производ и обновување на старите за да бидете сигурни дека високиот квалитет на објектите.
Full Color Сублимација мастило се користи за директно печатење на материјали како и полиестер, PP, домашно МИЛЕНИЧЕ, итн материјали од трансфер imprinting на дополнителни, сите цврста материја, како што се стакло, порцелан, столарија, метал итн она што е невозможно да се направи дигитално печатење можат да се отпечатат со посебен слој хартија за пренос на материјал. Фотографијата на ова површината на овие материјали е светлина и добра.
Печати надвор е дупка со вода и оксидација отпорни. Нејзината светлина брзо ниво достигнува највисока : 5-7. Тоа може да се задржи не исчезнува за неколку десет години внатрешна и една година на отворено. Тоа може да се користи на сите E pson принтери , други инк-џет печатач и дигитални текстил печатач.
1. 100% висок квалитет, не грижете се за да џем вашиот печатач млазницата.
2. Светли, живописни бои покажа во вашиот печатење материјал, имајте убава боја за долго време.
3. Transfer-за да префрлувате слики на метали, пластика, керамика, полиестер. Како печатење на маица, Чаши, чаши и така натаму.
4. За да го користите топлина притисок начин, прво печатење на вашиот пренос на хартија и потоа префрлете ги на друг материјал, како што се плоча,кригла,Т-маица
5. Нашите материјали на мастило производство занает увоз од Германија и други земји од Европа. Ќе ви се допадне нашата мастило еднаш ќе се обидат едно време.
6. Нашите различни мастило волумен : 100ml, 500ml, 1 Liter,20 Liter.

Основните својства

Тип:
мастило рефил кит
Бренд Име:
Fcolor
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
R3000 Пигмент мастило
Тип:
Најголемиот дел Печатач мастило рефил
боја тип:
Б.К.В.М.Y.LC.LM.LBK.LLBK.MBK
тип на мастило:
R3000 Уметноста на Хартија Пигмент мастило
печатење тип:
инкџет печатење на Уметноста на хартија
за употреба кертриџ број :
T1571-9 мастило кертриџ
Контрола На Квалитет:
100% поминале тестирањето
Мастило Боја:
живописни бои. водоотпорен
рефил:
ciss и мастило кертриџ
Предност:
фабриката за директна продажба конкурентна цена
предност на превозот:
DHL брза испорака

Додатоци на производот