0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-16 %
оригиналната плоча Gigabyte GA-H81M-DS2 LGA 1150 DDR3 H81M-DS2 за I3 I5 I7 16GB USB3.0 H81 Десктоп плоча Бесплатен превозот

оригиналната плоча Gigabyte GA-H81M-DS2 LGA 1150 DDR3 H81M-DS2 за I3 I5 I7 16GB USB3.0 H81 Десктоп плоча Бесплатен превозот

DEN 2276.00
DEN 2709.60
Това е достапна

Количина на стоки


оригиналната плоча Gigabyte GA-H81 M-DS2 LGA 1150 DDR3 H81 M-DS2 за I3 I5 I7 16 GB USB3.0 H61 Десктоп плоча Бесплатен превозот
Квалитет : тоа се користи, 100% тестирани целосна работа пред превозот !
H81 M-DS2 детални параметри
Главната чипсет : Intel H81
Аудио чип : Интегрирана Realtek ALC887 8-канал
Максимална меморија капацитет : 16 GB
Плоча тип : Микро ATX форма фактор
Целокупната димензии : 22.6 × 17.0 cm
Моќ грло : 4-pin-от, 24-pin моќ конектор
Плоча чип
Интегрирана звучна картичка чип / мрежна картичка
Главната чипсет Интел H81
Чипсет Опис Intel H81 чипсет
Екранот чип ПРОЦЕСОРИТЕ вграден дисплеј чип (ПРОЦЕСОР поддршка е потребно)
Аудио чип интегрирани Realtek ALC887 8-канален аудио чип
LAN чип Realtek Gigabit Ethernet картичка
Процесор спецификации
ПРОЦЕСОРОТ тип Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron
ПРОЦЕСОРОТ штекер LGA 1150
ПРОЦЕСОРОТ Опис Поддржува Intel процесор 22nm
Меморија спецификации
Меморија Тип 2 × DDR3 DIMM
Максимална капацитетот на меморијата од 16 GB
Меморија Опис Dual Channel DDR3 1600 / 1333 MHz Меморија Поддршка
Складирање проширување
PCI-E стандард PCI-E 2.0
PCI-E слот 1 × PCI-E X16 графика слот, 2 × PCI-E X1 слот
Складирање интерфејс 2 × SATA III интерфејс, 2 × SATA II интерфејс
I / O интерфејс
USB интерфејс 2 × USB3.0 интерфејс (backplane), 6 × USB2.0 интерфејс (4 изградена-во +2 backplane)
Видео Интерфејс 1 × VGA интерфејс
Моќ приклучок 4-pin-от, 24-pin моќ конектор
Други интерфејси 1 × RJ45 мрежен интерфејс, аудио интерфејс, 1 × PS / 2 глувче, 1 × PS / 2 тастатура интерфејс
Плоча тип
Плоча Микро ATX одбор тип
Целокупната димензии 22.6 × 17.0 cm
Купувачот Совети
(1)Ние и ветуваме дека сите производи се тестирани пред превозот!
(2) Нашите превозот метод е бесплатен превозот од Кина пост воздух mail, дојде време е за 15-60days,некои далеку земјата треба повеќе од 60days , Продавачот не е одговорен за време на испорака, Тоа е предвидено од страна на превозникот, со исклучок на Празници, и може да се разликуваат со пакет и дестинација. Ако испораката е одложен или предмети се оштетени во транзит, ве молиме ни e-mail.
(3) ве Молиме оставете порака за да не информираат колку за вредноста да се изјасни,ако купувачот без барање, Со цел да се обезбеди купувачот добиваат цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
(4) Ако производите не работи кога сте го добиле тоа , може да биде многу причина.(ве молиме да ни кажете во кое време преку е-пошта со твоите тестирани слики или порака онлајн,дури и видео )Пред да ја инсталирате, морате да бидете сигурни дека другите делови од вашиот компјутер 100% работа, во спротивно тоа ќе предизвика мојот производ не работат. Понекогаш, исто така, ќе штета моите производи. ако не е наша одговорност,ние не се Прифати се Враќа .
(5) производи лесно да се оштети за време на транспортот, па ве молиме да се отвори и проверете ја кутијата и производот кога ќе го добиете на стоки, ако полето е уништен да поинаква форма, ве молиме направете фотографија и доказ за оштетените кутија, и потоа да го замоли на поштарот да се потврди ситуација. На овој начин, кога ќе ми даде вашата докази, може да побара за превозот на компанијата за да се компензира со нас. Ова е многу важно и ќе се заштитат нашите добивка.
Секогаш сме биле прават нашите најдобри за да обезбеди најдобра услуга и сигурни производи за секој клиент. Ве молиме контактирајте со нас за да го решат проблемот пред да замине негативни повратни информации
Ако имате било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.

Основните својства

Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
USB 3.0,USB 2.0,Ethernet,PCI-Express X16,PS2,VGA
Чипсет:
Intel H81
Број На Модел На:
GA-H81M-DS2
Објектот Состојба:
Користи
Хард Диск Интерфејс:
SATA II SATA III
Примена:
Десктоп
Пакет:
No
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани-треба ПРОЦЕСОРОТ поддршка
Максимална Ram Капацитет:
16 GB
Форма Фактор:
Micro-ATX
Меморија Тип:
DDR3
Тип Socket:
LGA 1150
Бренд Име:
Gigabyte
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Меморија канал:
Двојно

Додатоци на производот