0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
13 CM Уво Акупунктура Модел

13 CM Уво Акупунктура Модел

DEN 1200.00
Това е достапна

Количина на стоки


13 cm Акупунктура Уво Модел
Опис : Како еден од серијата на уво акупунктура модели(40 cm, 22-cm 13 cm, живот-големина ) се направени од ПВЦ пластични, тоа се покаже на локацијата на акупунктурата поени на auricle одраз на соодветните viscera и делови на човечкото тело. Памфлет опишување на поени се вклучени. Англиската верзија е достапна.

Основните својства

Предмет:
Медицински Науки
Број На Модел На:
HR/508B
Тип:
акупунктура модел
Модел:
Акупунктура Уво Модел
Употреба:
кинеска акупунктура
боја:
Напредни Сликарство
Функција:
детални Acupoints
Сертификат:
ISO9001
Материјал:
Напредни ПВЦ
Предност:
Живописни Анатомска структура
Тип:
Уво Модел со Acupoints
Предмет:
Акупунктура Уво Модел

Додатоци на производот