0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Нов Висок Квалитет UHF Професионални UR-88 Двојна Безжичен Микрофон Систем фаза претстави две безжичен микрофон

Нов Висок Квалитет UHF Професионални UR-88 Двојна Безжичен Микрофон Систем фаза претстави две безжичен микрофон

DEN 3998.40
Това е достапна

Количина на стоки


СИСТЕМ
Превозникот фреквентен опсег : UHF 740~780 MHz
Фреквенција на Владата : PLL
Измена на Владата : FM
Стабилност : ±30 ppm
Амбиентална температура : -10℃~ +40℃
Max отстапување : ±15 KHz
Динамички опсег : >90d B
S/N сооднос : > 98d B
Т. Х. Г :
Зачестеност одговор : 40 Hz~15 KHz (±3d B)
Работен опсег : 60m(под типични услови )
AF излез : Меша : 0~±200m V , Избалансирани : 0~±400m V
ПРИМАЧОТ
Примање на владата : DPLL
Осетливост : 12d Bu/v
Сензитивност промена на опсегот : 12~32d Bu/v
Аудио излез : Балансирана : 0~0.5 v/600k
Се меша : 0~0.5 v/5k
Работна Сила : 600~650m A
Моќ адаптер : 110~120v/220~240v , 50 hz
ПРЕДАВАТЕЛОТ
Micrephone : динамична ( рачен )
Кондензаторот (Тело –pack Предавател /вградениот микрофон )
Антена : Вграден
Измена : DSP
RF излез : 10m W ~30m W
Max Отстапување : ±25 KHz
Батерија : 2 парчиња од 1.5 V AA батерија
Батерија : 6~8 часа

Купувачот Совети,
Превозот :
Ние обично брод од вашата нарачка во рок од 3 работни дена откако ќе се направи исплата. Тоа обично трае 1-2 работни дена за превозот во Кина.
Различни земји имаат различни временски ефикасност од страна на различни превозот метод. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви обезбеди сигурен начин на превозот. Но, понекогаш меѓународни високо зависна од локалните обичаи и пост услуга. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
Ве молиме имајте во предвид : Impost давачки, даноци и наплати не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот responsibiliy. Ние препорачуваме да го оставите порака за да ги споделите со нас на декларираната вредност кога ќе го поставите цел.
Повратни информации :
Ако ги задоволи нашите производи, ве молиме дај ни вашиот позитивен фидбек. Вие задоволство е нашата мотивација. Ако има било какви прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со нас за да ви помогне да ги реши проблемите.
Повторно, ви благодарам на вниманието.

Основните својства

Стил:
Рачен Микрофон
Пакет:
Yes
Бренд Име:
happymusic
Поставете Тип:
Мулти-Микрофон Колекции
Број На Модел На:
UR-88
комуникација:
Безжичната
Поларните Обрасци:
Hypercardioid
Употреба:
Караоке Микрофон
Трансдуцерот:
Динамички Микрофон

Додатоци на производот