0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
USB Дигитални Камера FKE310-НА LCD Скенирање на Електронски Микроскоп

USB Дигитални Камера FKE310-НА LCD Скенирање на Електронски Микроскоп

DEN 14160.00
Това е достапна

Количина на стоки


USB Дигитални Камера FKE310-НА LCD Скенирање на Електронски Микроскоп
Модел : FKE208-со 8"LCD
Резолуција : 480 линии ( Sony чип );
резолуција : 640x480
Влезен напон : 12 V 220 V; излезен напон;
Излез на владата : AV интерфејс; боја : боја
Изглед : легура школка, стандард C интерфејс;
Работна температура : - 10 - 60 степени;
Вкупно зголемување : 7-150 X;
Цел : 0.7-4.5 зум окуларот : 0.5 X;
Кревање опсег : 270mm;
handwheel фокус опсег : 65mm;
Центар растојание : 25мм 140mm; колона дијаметар;
Леќа интерфејс дијаметар : 50mm; 355mm : вкупна висина заградата;
Карактеристики на производот : зголемување на микроскоп може да биде максимум 600 пати, забележани област може да достигне повеќе од 30мм, користете погодно да чекаат за една карактеристика.
Производот конфигурација : микроскоп, CCD, микроскоп околу светилка, податоците линија, возење диск;

Основните својства

Зголемување:
200X
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Бренд Име:
FEITA
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
FKE-310A
Теорија:
видео микроскоп

Додатоци на производот