0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-19 %
1080P 16MP ТФ USB HDMI Видео Микроскоп Камера +1000X Зум Коаксијален Светлина Monocular C-планината Леќа+Фокус Кревање Заградата Стои

1080P 16MP ТФ USB HDMI Видео Микроскоп Камера +1000X Зум Коаксијален Светлина Monocular C-планината Леќа+Фокус Кревање Заградата Стои

DEN 17107.00
DEN 21119.52
Това е достапна

Количина на стоки


wy-приклучок-start
Жешка Стока
$79.99
$76.99
$109.99
$53.99
$83.99
$46.99
$53.99
$72.99
Производи, главно за да се задоволат современите дигитални, електронски производи, електронска опрема, semiconductors, LED, LCD и други производи на on-line откривање, слики набљудување, инспекција, мерење. (16 милиони пиксели + 1080 P резолуција + голема брзина 60 рамки + HDMI USB двојна излезен интерфејс + ТФ-картичка складирање камера за видео + со далечинскиот управувач работа)
Предности на производите
16 милиони пиксели увезени Panasonic CMOS image sensor;
1 / 2.33 инчен image sensor, аголот на гледање во однос на 1/3 инчен пошироко;
HDMI 1080 P 60 рамка за слика излез;
USB диск-слободен излез 1080 P 30-рамка за слика излез;
некое копче за замрзнување / одмрзнување функција;
16 милиони пиксели камера и 1080 P видео снимање;
електронски функцијата за зумирање;
поддршка рачно / автом. изложеност, компензацијата на експозицијата на вредноста;
поддршка прирачник / автоматски баланс на белата боја, црвена, зелена, сина прилагодливи;
обезбеди 8 линии функција, линија боја, дебелина, прилагодлив позиција;
обезбеди центар крст линија display / блиску;
поддршка ТФ-картичка складирање, максимална поддршка 64 GB;
поддршка далечинско управување, камера не се тресат сликата повеќе од јасно;
Поддршка на Кинески и англиски јазик) menu language (стандарден англиски јазик);
поддршка исклучување поставите параметри за да се спаси;
цврст метал школка;
Спецификации :
Сензори : 1 / 2.33 инчен Panasonic 16 милиони пиксели CMOS сензор
Пиксели, големина : 1.335 µm × 1.335 µm
HDMI ™ излез : 1920 * 1080 на 60 рамки
USB излез : 1920 * 1080/30 1280 * 720/30 640 * 480/30 320 * 240/30 (MJPG)
Леќа Интерфејс : C / CS
Изложеност : Auto / Manual
Exposure compensation : поддршка
Баланс на белата боја : автоматски / рачен, поддршка RGB прилагодливи
Складирање : Max поддршка 64 GB
Влезен напон : "DC 5 V-12 V
Писарот линија за поддршка 8 линии, боја, дебелина и позиција прилагодливи
Centerline : поддршка
Мени Јазик : Англиски / Кинески
Далечински управувач : поддршка за далечинска контрола на работењето
Нето тежина : 250 грама
Бруто тежина : 450 грама
Производ Големина : 66 * 66 * 49mm
Пакување големина : 145 * 130 * 70mm
Функција :
Лесно Големи Деловни Фокус Копчиња на Двете Страни, да се Фокусира на Носителот.
Челик Брзини на Фокус Држачот.
Стандардна Големина се Фокусира на Носителот - Ќе Одговара на Обемот Глави со Дијаметар од 50mm
Коаксијален C-планината Леќа Карактеристики :
Сенка-слободен коаксијален светлина
C-планината леќа
Долги работни растојание
Остри слики во текот на супер широко поле видите
Големи Метални стојат и рамка
0.63 X-3.5 X зум цел ( околу 62 - 1000 X на екранот( CCD/COMS Големина : 1/3 ", прикажување на Големината : 20 ") )
Коаксијален C-планината Леќа Спецификација :
Зум микроскоп цел : 0.63 X-3.5 X
Планината : C-монтирање на КОМПЈУТЕР или ТВ камера конекција (на камерата се продаваат одделно)
Работното растојание : 9.3 мм-10мм
Поле на гледање : 1mm-6.5 mm
Осветлување : коаксијален светлина
Светлината Моќност : 110 - 240 V, 50 - 60 HZ, авто-префрлување
Столб : долго 260mm
Пакет incluede :
1 x Микроскоп Маса Стојат
1 x Коаксијален C-планината Леќа
1 x Далечинска Контрола
1 x Камера
1 x Напојување(ЕУ/AU)
За Превозот : Ако за пратката под 2 KG, ние ќе го организира пратка со Aliexprese Стандард Превозот,или Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,или e Packet, која е препорачана логистика на Aliexpress. На следење на информации ќе бидат прикажани на Aliexpress и може да се види ажурирање на следење на статусот многу јасно. За било превозот прашања, можете да не контактирате или Aliexpress за да им помогне. Ако изберете други превозот услуга, ве молиме љубезно се земе референца на транзит време се одлучиме.

Основните својства

боја:
Сребро.
Број На Модел На:
1000X
Бренд Име:
Eakins
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Материјал:
Алуминиум
Теорија:
видео микроскоп
Drawtube:
NO

Додатоци на производот