0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
6 инчни Алуминиумски господар круг за Дијамантски обложени Рамен Круг Диск Мелење Тркала ILOVETOOL

6 инчни Алуминиумски господар круг за Дијамантски обложени Рамен Круг Диск Мелење Тркала ILOVETOOL

DEN 1439.52
Това е достапна

Количина на стоки

6 инчни Алуминиумски господар круг за Дијамантски обложени Рамен Круг Диск Мелење Полирање тркала Арбор дупка 19mm
Спецификација За Производ :
6 инчни Алуминиумски господар круг
Спецификација за производ надворешен Дијаметар, Дебелината Арбор дупка Материјал Количина 6 инчи(150mm)*19 6" инчи (150mm) 7mm 3/4" инчи(19mm) Алуминиумски 1 Парче
Алуминиум господар круг за Дијамантски обложени Рамен Круг Диск Мелење Полирање тркала, тоа е
само машина додатоци.
Ние препорачуваме користење на Алуминиум господар круг за Дијамантски обложени Рамен Круг Диск.
Инсталација Препораки
Следниве три чекори за да ја завршите инсталацијата на дијамант рамен диск.
Чекор 1. Изшкуркан и исчистат грбот на дискот прво.
Чекор 2. Користи индустриска сила само лепило Велкро ленти 2 инчен ленти.
Чекор 3. Исечените да облик на диск, тогаш се применува велкро на машина база, тоа ќе
работи добро.
Редовен Воздушен поштенски од Кина во светот е БЕСПЛАТНА и трае 15-25 дена
испорака до вашиот дом
Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 1-2 дена по плаќање е примена и да се расчисти.
Ве молиме да ги споделите со нас, ако сте во потрага за други
додатоци или хардвер. Треба да имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме директно.

Основните својства

Број На Модел На:
150mm*19
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ILOVETOOL
DIY Материјали:
Облицовка
Земја/Регион на Производство:
Кина
UPC:
не се применува

Додатоци на производот