0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-9 %
Турбополнач GTB2260VZK 798166 812971 812971-5002S 812971-0007 BK3Q6K682AB BK3Q6K682RC За Ford Комерцијални Транзит FWD 3.2 TDCi

Турбополнач GTB2260VZK 798166 812971 812971-5002S 812971-0007 BK3Q6K682AB BK3Q6K682RC За Ford Комерцијални Транзит FWD 3.2 TDCi

DEN 17664.00
DEN 19410.24
Това е достапна

Количина на стоки

Турбополнач Спецификација за промет на Големо со Новите Турбо Турбополнач GTB2260 VZK 798166 812971 798166-0007 812971-0002 812971-5002 S 812971-0007 BK3 Q-6 K682-РК BK3 Q6 K682 RC BK3 Q-6 K682-AB BK3 Q6 K682 AB За Форд Ренџер 2011 - DURATORQ 3.2 L НЕМА Actuator Забелешка : без Компресор циркулација електрични Actuator вентил Турбо модел : GTB2260 VZK 798166 812971 НОВИ
Дел Број : 798166-0007 812971-0002 812971-5002 S 812971-0007 ОЕМ Број : BK3 Q-6 K682-РК BK3 Q6 K682 RC BK3 Q-6 K682-AB BK3 Q6 K682 AB Големина : 300*260*240mm
Пакување Детална : Цврста картонска кутија
Апликацијата возило : За Форд Ренџер 3.2 L TDCI 2010- ;За Ford Комерцијални Транзит FWD 3.2 TDCi Примена на Моторот : Duratorq TDCi 3.2 L Мотор Директна замена Дел : Turbos/ Superchargers Турбо Модел GTB2256 VK,GTB22 V Дел Не 812971-5002 S Пред-верзија 812971-0002 812971-0007 798166-0007 ОЕМ Бр. BK3 Q-6 K682-AB Мотор Код 3.2 TDCI Ладење Тип на Масло за ладење Сериски Број QDL09494 P Материјал к18 CHRA НОВО ВО АКЦИИ Тип на Гориво Дизел турбо електронски actuator со електронски actuator Состојба бренд нови Апликации За 2008 Ford Комерцијални Транзит FWD Duratorq TDCI - На Следните слики е завршена Турбо, само за повикување само - - Позитивни Повратни Информации Од Светот Купувачот Клиенти ## Листа цена е реална турбополнач нето цена , исклучува меѓународни изразуваат товар,ве молиме контактирајте со продавачот да го цитирам товарни пред ставање ред и плаќање. Ако имате прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе направиме се за најбрзиот повратни информации! - Трансакцијата Правила Ако ви треба за да купите турбо или да се знаат повеќе детали, ве молиме испратете порака до нас за турбо специфичен модел, дел број и потребни количини,не двоумете се, ние ќе ви ги даде поевтини товарни понуда и детален опис на производот. Задоволството на клиентите е нашиот прв на работа гол. Вашите наредби се добредојдени. Плаќање Ние го прифаќаме методи за плаќање( Зачувам,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T),Кредитна картичка.итн .) предвидено од страна Ali Express Зачувам само. Превозот 1. Пред плаќање ве молиме контактирајте со нас да го цитирам и потврдете го вашиот товар. Предмети се испраќаат само по плаќањето е потврдено од страна на Зачувам. 2. Ние поддршка на пратката од страна на DHL,Fe DEX,UPS-от,ТНТ,EMS или други пратката итн.
3. ние брод пакет да Aliexpress потврди адреса, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за Aliexpress е точно точно.
4. Објектот ќе биде предаден, веднаш во рок од 1-2 работни денови по потврди за плаќање.Објектот Патеката Број ќе бидат обезбедени.
5. Ако пакетот е оштетени за време на транспортот, ве молиме да одбие да го потпише и да се пријави да го Couriers, нека couriers знак за оштетување,тогаш контактирајте со нас,Ние ќе се реши тоа во прв момент.
6. Сите превозот и ракувањето надоместоци се неповратни. ве молиме бидете сигурни дека вашата цел е точно точно. Увозни давачки и даноци не се вклучени во точка цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност.ние ја прогласи пониска вредност за да се минимизира царина. 7. За време на транспортот,ве молиме бидете во контакт со нас преку E-mail , за да се осигура ефективна комуникација, и да се избегне царинење одложувања, итн. 8.Вашиот објект ќе биде предаден надвор што е можно побрзо. Во повеќето случаи, вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 часа на потврди за плаќање. Вие ќе бидете информирани преку пошта, ако не можеме да брод во рамките на овој временски период.
9.Сите фотографии се прикажани за илустрација само, и се претставници на типот и моделот на турбо се понудени во описот.Производот се нуди е на високо квалитетни резервни производ. Гаранција Политика Гарантниот период : 12 месеци од денот на приемот.Ние и ветуваме на поправка или промена турбо за скршени извештај подолу : турбина школка почеток ;масло излегуваат во јавноста итн.

Основните својства

Број На Модел На:
GTB2260VZK 798166 798166-0007 812971 812971-0002 За Форд Ренџер 3.2 L
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Објектот:
GTB2260VZK 798166 812971 Турбополнач Турбо Турбина
Дел Број:
798166-0007 812971-0007 812971-0002 812971-5002S
Дел Број .:
798166 0007 812971 0007 812971 0002 812971 5002S
Дел Број ..:
7981660007 8129710007 8129710002 8129715002S
OE БР.:
BK3Q-6K682-AB BK3Q-6K682-РК BK3Q6K682AB BK3Q6K682RC
OE БР. .:
BK3Q 6K682 AB BK3Q 6K682 РК За Ford Комерцијални Транзит FWD 3.2 TDCi
Апликацијата возило:
За Форд Ренџер 2010 - DURATOR 3.2 L TDCI
Примена на моторот:
За Ford Комерцијални Транзит FWD 3.2 Duratorq TDCi 3.2 L TDCI 2001-
Гарантен период:
12 месеци Турбо Место на Потекло Кина (Копно)
Компресор циркулација вентил:
без Компресор циркулација електричниот вентил

Додатоци на производот