0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Најдобар квалитет Q24+ 8 port modem базен, quad band GSM sms usb порта 8 модем базен со Q24plus Wavecom

Најдобар квалитет Q24+ 8 port modem базен, quad band GSM sms usb порта 8 модем базен со Q24plus Wavecom

DEN 5664.00
Това е достапна

Количина на стоки

Најдобар квалитет Q24+ 8 port modem базен, quad band GSM sms usb порта 8 модем базен со Q24plus Wavecom Главно Карактеристики : 1 : 1 U модем мала големина, да се зачува простор. 2 : лесно да се centralize управување, лесно да се прошири 3 : серија операција,16 port modem = две парчиња 8 port modem серија конекција. 32 port modem = 4 парчиња 8 port modem серија врска 64 port modem = 8 парчиња 8 port modem серија врска Поврзување на модемот преку USB кабли, еден по еден
Врз основа на Сосема Нов безжичен Wavecom индустриски одделение чипсет , 220 V напојување, може да биде долго време стабилност, дарежлив луксузни станови.
Може да внесете 8 SIM картички(голем или мал). Исто како и 8 еден канал опрема испраќање пораки во исто време
Поврзете компјутер со Трајни и Преносни usb податочен линија
Секој канал со посебен прекинувач , Лесен за ракување и Контрола, Пристаништа поддршка топло-замена
Професионални Техника Лице Обезбеди Бесплатно По Продажбата на Услугата на Интернет од страна на teamviewer , Една Година Гаранција време и доживотно одржување.
Ако не знаете како да ја користите оваа содржина, ве молиме распрашува пред да го купат.
Параметарот :
Dual-band GSM : 850/900/ 1800/1900 MHz Фреквенција
Вграден-во Wavecom Q24plus модул
Производ Големина : 40.3*19.3*4.2 cm
Напојување : 5-24 V DC
Влезен напон : 100 до 240 V
Оперативен Температура : -20°C - +55°C
Температура на чување : -25°C - +70°C
Основни Карактеристики :
USB GSM модем базен се Изгради во 8 Gprs модем во еден Simbox
Врз основа на Wavecom индустриски модули
Асинхрони, транспарентен или не-транспарентно, со максимална 14400 битови / s
Обврзана го оценувате : 300-115200 битови / s
Автоматско baud rate : од 2400 да 19200 битови / s
ВО командата контрола ( GSM 07.07 и 07.05)
8x SIM картичка(голема/мала) слотови
Испраќање Max 4800 пораки на час
Во согласност со GSM phase2 стандард
Испраќате и примате SMS порака, НА Команда, Глас, USSD
Максимална емитува брзина 115 KBps
Работна температура : -20 до +60 целзиусови степени
Температура на чување : -25 до +70 степени целзиусови степени
Двојно tone multi фреквенција функција (DTMF)
Секој канал со посебен прекинувач
Секој поединечен модул може да биде срушен
Индустриски шасија, домот школка
Боја : црна
А, систем предности :
Безжични GSM / GPRS / МОДЕМ изградена на широка маса на личните потреби на клиентите, врз основа на претпријатијата да ги исполнуваат следните услови :
1, за поголемиот дел од потрошувачите на ист или различни испорака на информации;
2, стр romptly контакт вработени издадени известувања од состаноци;
3, за да се избегне конзумирање на голем број на претпријатија човечки, материјални и трансфер на информации на време;
4, за да ги избегнете високите комуникација трошоци да бидат направени во еден месец;
5, претпријатијата и на потрошувачите (членови) помеѓу корпоративниот партнери, бизнисите и вработените во потребата за поголема размена.
Б, системот карактеристики :
Испрати кластери : може да се праќаат автоматски до голем број на цели истите информации.
Широко дистрибуирани : географска дистрибуција на целните информации широко се расфрлани за поддршка брзо : по порака, само многу кратко време може да се пренесе до целта.
Погодност : информации преку портабл телефон да прима.
Точни : пораката може да се постигне целта на точни и навремено.
Исцрпна : информации испратени од страна на компјутерски систем, значително да се избегне вештачки недостасуваат информации.
Силна видливост : начин на внесување на информации за да испраќате и примате.
Економија : прием на слободни информации, испрати цена на SMS услугата на услуги во согласност со стапки, не се долги и роаминг и други дополнителни трошоци.
Заштеда на време и ефикасна : истите информации може да бидат испратени во исто време на повеќе цели; и може да се направи употреба на повеќе паралелно процесирање терминал за да испраќате и примате текстуални пораки, со што се штеди многу време
Поддржани Оперативни Системи
Сите популарни 32-битна и 64-битни верзии на Windows, кои се поддржани на двете серверот и клиентот завршува, вклучувајќи ги и најновите измени и услужни пакети.

Основните својства

Пакет:
Yes
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Antecheng
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
ATC-W8U-F
Модел:
ATC-W8U-F
фреквенциски опсег:
850/900/1800/1900Mhz
Производ големина:
26.5*20*23.2 cm
Тежина:
3kg
боја:
Црна
Функција:
SMS, STK, USSD
Број На Порта:
8 порта
Мрежа:
Gsm
Интерфејс:
usb 2.0
Гаранција:
1 година

Додатоци на производот