0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Godox X1C X1T-C 2.4 G E-TTL Безжичен блиц на камерата се активира Предавател за Canon 1300D 800D 760D 750D 700D 650D 77D 5Ds 5D4 5D3

Godox X1C X1T-C 2.4 G E-TTL Безжичен блиц на камерата се активира Предавател за Canon 1300D 800D 760D 750D 700D 650D 77D 5Ds 5D4 5D3

DEN 2208.00
Това е достапна

Количина на стоки


Godox X1 C X1 T-C 2.4 G E-TTL Безжичен блиц на камерата се активира Предавател за Canon 1300 D 800 D 760 D 750 D 700 D 650 D 77 D 5 Ds 5 D4 5 D3 + 4 Подарок
Godox X1 T-C TTL Безжичен Предавател Godox првиот TTL безжична флеш предизвика X1 C се однесува на Canon E0 S серија камери. Кој multi-channel предизвикувајќи, стабилна сигнал на пренос, и чувствителни реакција, може да се користи за да се активира камерата shutter, студио флеш и блиц. X1 C е компатибилен со пазарот-достапни камери кои го поддржуваат E-TTL II. Карактеристики : -Со 2.4 G безжичен пренос систем, X1 C (за Canon) може да се користи за да се активира камерата блиц, студио блицот и камерата shutter над 100 метри,' далечина. -Целосна поддршка за TTL функции, поддршка за E-TTL II автоматски блиц, прирачник флеш, 1/8000 висока-брзина на синхронизација, флеш компензацијата на експозицијата, флеш изложеност заклучување, моделирање флеш, итн. -Со безжична групирање систем (max. 5 групи & 32 канали) за да ги задоволи различните снимање барања. -Други функции ги задоволи различните барања, како што се Одложи Сет, Безжични Shutter Ослободување, Зум Поставување, итн. -Опремени со LCD панелот да нудат удобен операција. -Предавател користи PC порта за влез и излез. -Користење на Микро USB порта за надградба на firmware.
Спецификации : Модел X1 T-C Тип за Canon Камерите Компатибилни Апарати за Canon EOS камери(E-TTL II autoflash) поддршка за камери кои имаат PC sync штекер Вграден Далечински Систем 2.4 G безжична трансмисија, Модулација Режим MSK Напојување 2 * AA ( Не се вклучени ) Изложеност Контрола Прирачник Флеш Да TTL autoflash E-TTL II TTL Контрола ХСС Да FEC Yes(±запира во 1/3 стоп на зумот) FEL Да се Фокусира Assis Прирачник отвори Втората Завеса Sync Не Моделирање Флеш Yes(Отпуштен од работа со камерата е длабочина на полето за преглед на колони) Безжични Флеш Безжична Функција Во TTL режим, односот исклучување Во М режим, флеш сооднос(А : Б В) Поддршка за ГР група флеш, A-E група може да ги постави своите flash mode одделно Контролира Роб Група Во ГР групирање на чекање, 5(A/B/C/D/E) Во Сооднос групирање режим,3(А/Б/В) Пренос На Далечина(Макс.) За 100 Канали 32 Другите Sync Одложување Поставено на Yes(0-10ms, користете 100 како единица мерка) на Зумирање Прилагодување Прилагодување на блицот е фокусна должина преку предавателот Излезен Интерфејс Користат КОМПЈУТЕР кабелот за влез и излез Надградба на Firmware Користење на Микро USB за да ја надградите вашата Мемориска Функција на Прилагодувањата ќе бидат зачувани 2 второ по последната операција и се опорави по рестарт
Пакетот Вклучува :
1 x Godox X1 T-C Флеш Активирањето на Предавателот
1 x Оригиналното Пакување 1 x 3 во 1 Леќа Комплет за Чистење(Дарот) 1 x Флеш Стојат (Бесплатен Дар)

Основните својства

Големина (WxHxD):
10*12*10
Пакет:
Yes
Екранот:
Yes
Број На Модел На:
X1T-В
Бренд Име:
Godox
TTL:
Yes
Извор На Енергија:
AA
Тежина:
0.150
Компатибилен Камера Бренд:
CANON

Додатоци на производот