0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-39 %
1M Индустриски Тешки-Должност 1000V/20A Multimeter Тест Доведе Поставите Multimeter Тест Доведе Сонда Со Обвиткан Приклучоци И Ограничени Совети

1M Индустриски Тешки-Должност 1000V/20A Multimeter Тест Доведе Поставите Multimeter Тест Доведе Сонда Со Обвиткан Приклучоци И Ограничени Совети

DEN 302.00
DEN 494.88
Това е достапна

Количина на стоки

Функција :
Совршен за тестирање на електрични инсталации кола, анти се лизга на зафат зголемен супериорен ракување, леснотија на користење.
Идеален електроника компонента за тестирање на електроника со multimeters и други инструменти.
1 M Тестер Води. Лесно поврзете на универзал на дигитални multimeter стандард џек
Со гумени обвиткан, тоа е удобно да се зафат; Универзална мулти-метар приклучокот, лесен за употреба
Тест Максимален Напон : 1000 V 20 A Опис :
Тестот се доведе во собата е тешка должност тест доведе во собата за користење со било multimeter со стандардни банана приклучоци.
Материјал : ПВЦ, злато-плоча кабел игла
Црвено : позитивна Црна : негативни
Вкупна должина : 100cm
Тоа е оценет како CAT III 1000 V/20 A и CAT IV 600 V/20 A.
За вашата безбедност, тоа доаѓа со обвиткан приклучоци и ограничени совети. Пакетот вклучува :
1 x 1 пар multimeter тест води истрагата.

Основните својства

Бренд Име:
Neoteck
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Multimeter Води кабел

Додатоци на производот