0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Бакар Counterflow Жолт Чилер, Подготовка Опрема, 1.5TC

Бакар Counterflow Жолт Чилер, Подготовка Опрема, 1.5TC

DEN 7584.00
Това е достапна

Количина на стоки


Зошто ви треба Жолт Чилер ?
Еден жолт чилер е уред кој cools надолу жолт (unfermented пиво) по вриење. Заладување жолт брзо е важно, бидејќи тоа им помага да се намалат шансите од бактерии од растечки пред да теренот квасец. Квасец потребите на одредена температура да се живее - премногу топло и ќе го убие квасец, премногу ладно и тоа не може да ферментира правилно. Брзо ладење wort е исто така важно бидејќи тоа ќе ви помогне да спречи одредени off-вкусови во готовиот пијалак.
Зошто ви треба Counterflow Жолт Чилер ?
На counterflow чилер е уред кој има внатрешна цевка која им овозможува на топла жолт да тече во една насока, и околу надворешниот снег што овозможува ладна вода, да се движат во спротивна насока. Оваа топлина размена на аранжманот е толку ефективен, бидејќи температури промена повеќето ефикасно кога температурата диференцијални е висока. Овој метод исто така штити од инфекција, бидејќи секој малку на жолт останува топла право до тоа влегува во чилер. Од време на wort е пуштен на слобода, тоа е ладење на pitching температура. Овој брз пад, исто така, дава убав ладно пауза за да се разјаснат вашите пиво, и тоа го користи помалку вода, од едноставна потопување чилер.
Како да се користи Counterflow Жолт Чилер ?
Употреба на единицата е едноставно. Прикачување на свежо (ладење) вода црево за вода влезот и приложите празнење црева да се земе на топла вода до вашиот потрошувачка или за фотографирање брод. Прикачите вашата жолт испорака цевка за жолт влезот на чилер.
Како да се Исчисти Counterflow Жолт Чилер?
Чистење на внатрешноста на клиентите може да се направи со PBW(Прав Пивара Миење) или слични почиста. Дезинфенкцирам со Star San или sanitizer на вашиот избор.
Answer : ___________________________ Note :
Пред користење на жолт чилер за подготовка на ден, за да го пробате, се да бидете сигурни дека сите приклучоци се тесни и дека таа е чиста и подготвени да одите. Ако има било какви протекување, треба да се забележи за време на чистење и санација. Поправи пред да ја користите чилер или на друго место ќе може да contaminate на жолт.
За овие поголеми предмети, ве молиме контактирајте со нас за превозот цена во вашата земја пред да се постави цел. Тоа може да спаси многу.
ДА, НИЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПРЕВОЗОТ! Ако имате било какви прашања на превозот цена, ве молиме да бидат слободни да контакт со Aliexpress е-пошта пред да ги купите item(s).
ПЛАЌАЊЕ
Ние прифаќаме Зачувам само. За кредитна Картичка е лесно да се направи исплата на Зачувам. Превозот и платежна адреси мора да се совпаѓаат. Плаќањето треба да бидат испратени во рок од 5 дена по аукција крајот. Инаку item(s) ќе се relist и неплатени случај ќе се разгледа.
Ние секогаш бродот на точка(а) во рок од 5 работни дена(сабота & Празник не се вклучени) по приемот на плаќање.Item(s) ќе биде испорачуван се регистрирате воздух mail со следење на број.
Тоа трае околу 15-20 дена да брод од САД, Канада, Велика Британија, Австралија и Јапонија 20-30 работни дена во други земји.6-8 недели да брод од Бразил, Шпанија, Италија или други земји во други земји не се наведени.
ПРЕВОЗОТ
Превозот време можеби под влијание од страна на Царинските задоцнување, одмор,настани или други несигурности. Ние не можеше да гарантира пристигнување време. Бидете сигурни дека ќе се согласите со времето за испорака пред купување. Ако сакате да изберете кој било друг побрзо Изрази, ве молиме контактирајте ме пред купување.
ПОВРАТНИ информации
Ние сме посветени на вашиот Postive Повратни информации по приемот на вашата исплата.Ако за некои веројатно ПРИЧИНА да не се чувствуваат ние се заработени Postive Повратни информации, ве молиме да бидат слободни да контакт со Aliexpress е-Маил, Ние ќе комуницира што е можно побрзо да го реши СЕКОЈ проблем.

Основните својства

Тип:
Кофи, Ладилници & Носители
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Метал
Бренд Име:
Пијалак Ајкула
сертификација:
ФДУ
Кофи, Ладилници & Тип На Носители:
жолт чилер
is_customized:
Yes

Додатоци на производот