0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Професионални Бесплатен превозот Brix 40-95% & 1.3990-1.5320 nD Дигитални рефрактометар PDR112

Професионални Бесплатен превозот Brix 40-95% & 1.3990-1.5320 nD Дигитални рефрактометар PDR112

DEN 9532.80
Това е достапна

Количина на стоки


2 The Brix концентрација, индекс на Рефракција или други параметри кои се секогаш потребни во лабораторија или нашиот живот. Традиционалните оптички рефрактометар е многу популарна и се користи за мерење на овие параметри. Во споредба со традиционалните оптички рефрактометар, на дигитални рефрактометар со дигитални readout и LCD дисплеј ќе се елиминира неизвесности и е лесен за употреба. Само за 0.3 ml-0.5 ml примерок е потребно. Резултатот ќе се покажа во екранот! Со паметна и убава форма, нашиот Џеб дигитални refractoemeter ќе биде добар инструмент во вашата работа!
Карактеристики :
Модел : PDR112
Вага : Brix , индекс на Рефракција
Опсег : Brix 40-95%, RI(нд) 1.3990-1.5320
Поделби : Brix 0.1%, RI(нд)0.0001
На точноста : Brix ±0.2%, RI(нд) 0.0003
Технички параметри :
Дигиталниот refractometers имаат следниве знаци :
Автоматска Температурна Компензација
Automatic го Исклучи по 3 минути
Конверзија меѓу Centigrade и Целзиусови Степен
Аларм за Низок Напон и Ниска потрошувачка на енергија
Температурата Мерен Опсег : 0 °C -40 °C (32 °F -104 °F )
Точност на Мерење на температура : ±0.1 °C (2 °F )
Мерење температура Резолуција : 0.1 °C (2 °F )
Операција Температура : 0 °C -40 °C (32 °F -104 °F )
Складирање температура : -10 °C -50 °C (14 °F -122 °F )
Димензија : 118*62*32-милиметри
Тежина : 130g
Напојување : 1pcs #7battery (1.5 v)
Работното Време : Повеќе од 8000 пати на батеријата

Основните својства

Објектот Должина:
12.4cm
Објектот Ширина:
5.2cm
Објектот Висина:
3cm
Верзија На Софтвер:
Дигитални Рефрактометар
Тип На Објект:
Други
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Бренд Име:
lansl
Хардвер Верзија:
најновите
Име На Модел:
Дигитални Рефрактометар
Објектот Тежина:
120g
Мин. Div:
0.1%Brix,
Brix Мин. Div:
Brix Опсег:
40-95%Brix
Големина:
118*62*32mm
Употреба:
Концентрација
Точност На Мерење На:
0.2%Brix
Мерен Опсег:
40-95%Brix, RI(нд) 1.3990-1.5320
Тежина:
130g
Број На Модел На:
PDR112
Опсег:
40-95%Brix, 1.3990-1.5320 се снаоѓаат

Додатоци на производот