0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-5 %
gps mdvr AHD 4ch возило видео рекордер поддржува развојот на други јазици двојна SD картичка MDVR на одборот за мониторинг домаќин

gps mdvr AHD 4ch возило видео рекордер поддржува развојот на други јазици двојна SD картичка MDVR на одборот за мониторинг домаќин

DEN 2845.00
DEN 2995.20
Това е достапна

Количина на стоки


AHD 4 CH Двојно SD Картичка GPS Мобилни DVR(LSZ-A6504 DG)
1. H. 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.
2. Видео компресија користење h. 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P на-табла камерата/четири AHD720 P на-табла камерата/D1 на-табла камера;
3. 1 CH VGA излез е задолжително
4. 8-36 V широк напон на напојување, супер ниска потрошувачка на енергија.
Со преоптоварување/ undervoltage/ shortcircuit/ обратен заштита
5. Излезна моќност за 12 VDC/3 Amp, може да обезбеди постојан напон на камерата, мал LCD и други периферна опрема.
6. Поддршка за dual SD картички за складирање, со максимална 128 G за еден SD картичка
7. Одложен за снимање на видео клип функции кога возилото е затвори (поставки за времето може да биде до 24 часа).
8. Различни видео снимање на сцени за да се задоволат различните барања, како што се автоматско снимање, прирачник за снимање, аларм за снимање, итн.
9. Поддршка 4 CH алармантна влезови(Вратата Отворена/Затворена, Светлина, Вртење, Наназад, итн) и 1 CH алармот на текст.
10. Екранот и евиденција за состојбата на возилото, плоча број, пат, во текот/ниска брзина информации, итн.
11. Поддршка на сите возила, вклучувајќи автобуси, такси, камион, училишниот автобус, итн.;
12.Поддршка за GPS;
13.Јазик : англиски / руски и други јазици; 14.Стандард : NTSC/PAL.

Основните својства

Видео излез:
1CH VGA 1280 X 1024 60Hz
Комуникациски Интерфејс:
RS485
Аудио Излез:
1CH РКА
Бренд Име:
LSZ
Хард диск од Тип Интерфејс:
USB
Број На Модел На:
LSZ-A6504DG-710-27
Аудио влез:
Канал 4
Резолуција На Видео:
D1
Видео Стандард:
ПАЛ
Двонасочна Аудио:
No
Видео Влезен Интерфејс:
AV/РКА
Advantage1:
фабрика директни
Advantage2:
MDVR Engilsh/руски/Други Јазици
Advantage3:
техничка поддршка

Додатоци на производот