0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
За Monster Hunter Кожата Налепница Decal За Nintendo Switch Конзола и Контролор За НС Заштитник Покрива Кожата Налепница

За Monster Hunter Кожата Налепница Decal За Nintendo Switch Конзола и Контролор За НС Заштитник Покрива Кожата Налепница

DEN 383.52
Това е достапна

Количина на стоки


За Monster Hunter Кожата Налепница Decal За Nintendo Switch Конзола и Контролор За НС Заштитник Покрива Кожата Налепница
Опис На Производот : 100% Сосема Нов. Кожата Налепница за Nintendo Switch Моден стил бои на кожата налепница за Nintendo Switch Лесен за употреба и стап. Лесно да се отстрани целосно. Високо квалитетен, отстранлив лепило поддржан од винил. Заштита на вашата конзола и контролор од прашина и гребнатини. Красат & разубават вашата конзола и контролер Одличен избор за подарок за пријатели Компатибилност За Nintendo Switch Производ Специјална Услуга : Ние го правиме Прилагодено Дизајн, добредојдени да им понуди на вашиот сопствен сликата со големи и доволно јасни. Микс од бои, Пад на Превозот и на големо се поддржани. Производ слики без жиг ќе бидат обезбедени ако треба тоа Како да го користите : чекор 1 : Мијте ги вашите раце и чисти вашиот контролер чекор 2 : Отстранете го копчето делови од кожа.(Можете да го користите вашиот нокти или нешто друго наместо) чекор 3 : Ставете на вашата контролер копчето и вашиот конзола, да се биде внимателен. И потоа да го употребите фен за коса да мало затоплување тоа, како И употреба на тешко картичка да се притисне тоа . Почекајте aout 3 часа пред употреба, треба да се подобри. Можете да ја повтори операцијата manyl пати,Ако вискозитет се намалува, се користи фен за коса да омекне, Тоа може да се врати.

Основните својства

Nintendo Модел:
Nintendo Префрлате
Број На Модел На:
YSP4S-0798
Со USB:
No
со bluetooth:
No
Компатибилен Марка/Модел:
Nintendo
Бренд Име:
Yolouxiku
Компатибилен:
За Nintendo префрлате
Пакет:
Yes
Пад на превозот:
Добредојде
Добар како подарок:
Yes
Објектот:
Кожата Налепница за Nintendo Префрлате
прилагодено дизајн:
Yes

Додатоци на производот