0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-17 %
Водоотпорен Батеријата Метар DC 2.5-30V Авто Автомобил Дигитален Мерач Voltmeter LED N24

Водоотпорен Батеријата Метар DC 2.5-30V Авто Автомобил Дигитален Мерач Voltmeter LED N24

DEN 132.00
DEN 158.40
Това е достапна

Количина на стоки


100% сосема нов и висок квалитет
Спецификација :
Материјал : Пластични Дисплеј во боја : Зелена/Блу/Црвена Димензии : 40 х 25 x 23mm Сечење Големина : 37x20mm Мерка опсег : DC 2.7-30.0 V Максимална влез : DC 30 V Дозволена Грешка : 1% (+ / - 1 цифра) Дисплеј : Три 0.40" дигитален LED цевка Дисплеј во Боја : Зелена (DC 2.7-30.0 V) Освежете го оценувате : за 500m S Тековната потрошувачка : за 5-20m A Оперативни температура : -10 °c ~ 65 °c Количина : 1 КОМПЈУТЕР
Voltmeter со епоксидна potting, Полн водоотпорен дизајн, Масло на Загадување на Превенција, Moistureproof, Shockproof, Прашина-доказ
Со Обратна поларитетот заштита
Примена :
Не е потребно напојување, може да се измери 2.5-30 V директно
Ако влезниот напон е под 3.5 V, осветленоста на екранот ја заматува
Ако влезниот напон е под 2.5 V,мерење, неточни или не се прикаже
Кога мерка 10 V подолу, точни до 0.01 V,прикажување на x.xx
Кога мерка 10 V или повеќе,точни за 0,1 V,прикажување на xx.x
Answer : ___________________________ Note :
Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 0-1cm грешка,ви благодарам.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!!
Пакетот Вклучува :
1 x волтметар
'

Основните својства

боја:
Црвена, Сина, Зелена
Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
0.1%
Температурата На Работа:
10 °c ~ 65 °c
Димензии:
40*25*23mm
Број На Модел На:
волтметар
Напојување:
DC
Мерен Опсег:
DC 2.5-30.0 V

Додатоци на производот