0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-50 %
Нож го Поставите 3.5 5 8 инчен Paring Комунални Резба кујнски Ножеви 3 парче сет Готвач Јапонски 3Cr14 Нерѓосувачки Челик Готвење Алатка

Нож го Поставите 3.5 5 8 инчен Paring Комунални Резба кујнски Ножеви 3 парче сет Готвач Јапонски 3Cr14 Нерѓосувачки Челик Готвење Алатка

DEN 384.00
DEN 767.04
Това е достапна

Количина на стоки


Производи информации : име на Производ : Професионални јапонски кујнски нож paring овошје месо машина knif Производ merial : Нерѓосувачки челик 3 CR14 Пакување содржи : 1* 32cm(нож должина)*20cm(нож должина) 1* 23.3 cm(нож должина)*12.8 см(должина на ножот) 1* 20cm(нож должина)*9.5 см(должина на ножот)
Карактеристики на производот : 100% Сосема нов и висок квалитет на професионални кујнски нож готвач ножеви пилинг paring овошје зеленчук нож . Оваа професионална одделение прибор за јадење cimeter нож е вешто рака-усовршуваа да ја испорача најостро работ и максимална сечење перформанси . Овој нож е внимателно произведени од Јапонската високо-јаглерод, од не ' рѓосувачки челик. Не се изедначи и не-лизна висат зафат,поудобно да се користи.
Сечилото печат од студената-валани челик ; bolsterless работ за употреба на целиот ножот и леснотијата на острат Направен од висок квалитет на stainsless Челик,супер цврстина,одлична острина. Не секој вкус или чуден мирис ќе бидат оставени на сечилото,здрава и еколошки. Внимателен се Справи со остатокот дизајн во согласност со принципите на ергономијата барања ,не се лизна и поудобно.
Нашите 3.5" 5", и 8" од не ' рѓосувачки челик ножеви поставени се направени од печат нож. Печат нож обично може да се идентификува со отсуство на зајакне. Печат ножеви се сече на нивните форми од студената-валани парчиња од челик и потоа земјата, калено, и изострен . Создавање ги бара многу помалку чекори од фалсификување и резултати во полесни, потесен ножеви. Некои професионалци претпочитаат подебели, потешки фалсификувани ножеви, но многу аргументи, кои поминуваат голем дел од нивниот ден сечење и режење, уживаат полесни нож, бидејќи тоа е помалку fatiguing и полесно да се манипулира на брзина
Нашите 8" инчен нож е одличен избор за повеќето butchering работа , кршење нож се користи за да се прекине големи простории во помали од печено месо и парчиња. тоа е исто така добар пријател за парче месо, живина, и морски плодови.
3.5"и 5"инчен paring нож е генерално за мали сечење работни места и пилинг на зеленчук или овошје. Сечилото големина обично е од три до четири инчи. Изберете форма и големина за да се вклопи во вашата рака. Бидејќи ова е еден од повеќе разноврсна ножеви , сопственик на повеќе од една е препорачливо.

Основните својства

Тип:
Нож Поставува
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,CIQ,LFGB,ОД FDA
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Бренд Име:
MYVIT
Метал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Пакување:
Три парче Сет
Број На Модел На:
K6MK
Сечилото Материјал:
3CR13 висока јаглерод нерѓосувачки челик
Рачка Материјал:
ПОМ
Нож тип 1:
3.5 инчен paring нож
Нож тип 2:
5 инчен комунални нож
Нож тип 3:
8 инчен резба нож
Пакување:
нож 3 парче сет
Погоден за:
За месо, риба, овошје, зеленчук

Додатоци на производот