0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
1 Аудио Над ФК оптички Влакна Extender (Двонасочно) Предавател и Приемник, Аудио спогодба емитува систем (Tx/Rx) Комплет

1 Аудио Над ФК оптички Влакна Extender (Двонасочно) Предавател и Приемник, Аудио спогодба емитува систем (Tx/Rx) Комплет

DEN 3509.00
DEN 4128.00
Това е достапна

Количина на стоки


Двонасочно 1 Аудио Над ФК оптички Влакна Extender Предавател и Приемник, Аудио спогодба емитува систем (Tx/Rx) Комплет. Работното растојание до 20 Km.
Опис
1 CH Аудио (РКА) На Влакна Конвертор поддршка 1 канали Аудио (РКА) на два начини (двонасочно) во текот на една single-mode оптички влакна,кои Работат на далечина до 20 Km. Тоа може да се пренесе во реално време за синхронизација, нема нарушување. Усвојување на сите-дигитален некомпресирани пренос на технологија, за Да се обезбеди висок квалитет на сигнал на пренос. Вие визуелно може да се открие моќта, SNYC (влакна) светлосни сигнали, аудио сигнали на државата на панелот. MTBF (Значи Време Помеѓу Неуспех) е повеќе од 100,000 часа ,Сигурен квалитет, купи со condifence.
Карактеристики
1. 16-Битна (На 24-Bit) Дигитално Кодирани Аудио
2. Поддршка Точка-до-Точка или Daisy-Синџир врска
3. Single-Mode оптички Влакна доставува до 20km без Оптички Слабеењето
4. Не EMI, RFI, Крстот Разговор или Видео Нарушување и не земјата циклуси
5. LED Индикатори за размена на Инстант Систем за Следење
6. Plug and play, лесна инсталација.
7. Добра вентилација, добри топлина дисипација
8. Самостојни или Преградата во Планината 4 U Шасија
9. Се произведуваат во согласност со клиент е спецификации, обезбедување на ОЕМ
Применливи средина :
1. Спогодба Систем
2. Јавен Радиодифузен Систем
3. Интелигентни Сообраќај Систем за Следење (СВОЈАТА)
4. Систем за безбедност
5. ТВ медицинска нега
6. Далечински мултимедијална настава / кампусот следење
7. ТВ и телефонска конференција
8. Долги радио и телевизиски пренос систем
9. Градење на систем за контрола
Specification : Connector : РКА Текст Отпорност : 600 ohm/47 K (рамнотежа/дебаланс) Излезна Отпорност : 600 ohm/10 K (рамнотежа/дебаланс) Max влезен/излезен напон : 2.0 Vp-p Фреквенција одговор : 20 HZ-20 KHZ Аудио sample rate : 48 KHZ SNR : ≥88d B Погоден влакна : Single-mode влакна бранова Должина : 1310nm/1550nm Пренос на далечина : single-mode : 0 ~ 20 km (Multimode достапни custom) Напојување : AC100~240 V, DC12 V1 A
Пакет содржи : 1x 1 CH Предавател (bidirecitonal) 1x 1 CH Приемник (bidirecitonal) 2x Напојување (default НАС,ЕУ/велика БРИТАНИЈА/AU достапни) 1x Упатство.
Превозот : Ние Брод на Светот, предметите ќе биде предаден во рок од 1~2 работни дена по вашата целосна исплата !
Плаќање : Alipay/Paypal.
Политика На Враќање :
1. Реконструкцијата се само понудени за неисправни производи пријавува во рок од 7 дена по приемот.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3. Ние ќе го замени вашиот предмет, ако тоа е утврдено да се неисправни во рок од 7 дена.
4. Купувачот бара да плаќаат за своите поштенски трошоци да се врати на објект за нас. Превозот и ракувањето надоместоци се неповратни во секој случај.
5. Сите гаранции не покрива штета поради злоупотреба или компатибилност.
6. Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент најдобро што може.
Гаранција и Гаранција :
1.Две години Гаранција, Купи со доверба!
2. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, ние се уште може да се прифати дека ќе испрати назад до нас. Нов еден ќе бидат испратени до вас по добивме на неисправни објект, но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики :
1. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
2. По добивањето на плаќање за објект, ние ќе ги остават ПОЗИТИВЕН ФИДБЕК. Ако објектот не е доволно за вас, кога ќе се примени, ве молиме да бидат слободни да контакт.
3. Сите пораки ќе се одговори во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ние ќе ви одговори на вас по приемот на вашата повторно да го испрати е-мејл како е можно поскоро.
4.

Основните својства

Бренд Име:
GuantaiTelcom
Број На Модел На:
GSH-1А-2W
оптичките конектори:
FC
Аудио:
1 канал (две начин/двонасочно)
Пренос на далечина:
0~20Km од singlemode
Бранова должина:
1310/1550nm

Додатоци на производот