0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
3in1 Пи-8 Автоматско Оптички Влакна Секира Фузија Splicer Машина 5 TFT Дисплеј

3in1 Пи-8 Автоматско Оптички Влакна Секира Фузија Splicer Машина 5 TFT Дисплеј

DEN 56592.00
Това е достапна

Количина на стоки


Пакувани се вклучени :
1 x Сигнал Оган Пи-8 Интелигентни Оптички Влакна Секира Фузија Splicer
1x Firber Секира
1x Резервни electrode
1x Жица соголување клешти
1x Милер stripper
2x Хексадецимален копче
1x Carring случај
1x Firber за ЛАЧНО калибрација
1x Рака
1x Адаптер
1x Алкохол шише
1x Четка
1x Упатството за Корисникот
Спецификации :
Модел : Пи-8
Боја : Златна
Производ Големина : 122x130x148mm
Алатка случај Големина : 237x270x293mm
Вкупна Големина : 335x360x390mm
Параметарот :
Влакна усогласување : Core / обложување усогласување / прирачник за усогласување
Спојување време : 6 S
Греење time : 15 S
Греење режим : Automatic греење ( загреете )
Режим на фокус : Шест мотори авто фокус
Применливи Firbers : СМ(G. 652&G. 657), MM(G. 651), ДС(G. 657), NZDS(G. 655)
Splice на косата : 0.025 d B ( СМ ) . 0.01 db ( MM ), 0.04 d B( ДС / NZDS )
Контрола на технологијата : Вистинско време за контрола и калибрирање на топење ЛАК
Се вратите на тежината : Подобро од 60 DB
Влакна со дијаметар : Обложување со дијаметар од 80 - 150um
Слој дијаметар : 100-1000um
Влакна cleave должина : Обложување помалку од 250um 8-16mm
Слој помалку од 250-1000um : 16mm
Вграден-во осветлување : лесно за ноќта операција
Тензија тест : Стандард 2 N
Влакна носители : 3 во 1 влакна носителот , СМ,ММ , голи влакна , pigtail,гума-изолирани , мулти влакна кабел
Зголемување : 300 за X или Y приказ, 150 за X или Y видите
Екран : 5 инчен TFT дисплеј во боја
Спојување на владата : нормално / висока прецизност/ спојување
Спојување рекорд за складирање : Синхронизирате во телефонот , серверот за cloud складирање неограничен
Вградената батерија : 7800 ма високо-капацитетот на литиум батерија , време на полнење ≤ 3,5 часа , континуирано спојување и греење околу 200 пати
Напојување : Текст AC 100-240 V 50 60hz , излезниот ЕДНОНАСОЧЕН 13.5 4а-V , тековната
моќ режим да може да се идентификува , во реално-време за откривање на батеријата
Работата услови : Температура -15~ +50℃ , Влажност
Shrinkable цевка : 60mm, 40mm
Опис На Производот :
- Јачина на Оган ПИ-8 користите најновата core усогласување технологија со авто фокус и шест мотори, тоа е новата генерација на влакна фузија splicer. Тоа е квалификувана со 100 км багажникот изградба, FTTH проект, безбедност мониторинг и други влакна кабел спојување проекти.
- Машина користи индустриски quad-core ПРОЦЕСОР, брз одговор, моментално е една од најбрзо влакна спојување машина во промет; со 5-инчен 800 X480 висока резолуција на екранот, работењето е едноставно и интуитивно; и до 300 пати фокус magnifications, што го прави многу лесно да се набљудуваат на влакна со голи очи. 6 секунди брзина core усогласување спојување, 15 секунди греење, работната ефикасност зголемен за 50%
во споредба со обичните машини за спојување.
- Во услови на ригорозни тестирање, перформансите се уште е извонредна; лента со алатки е мала, исклучителна, трајни, и со уникатен клупата дизајн. Дизајн на оперативниот платформа одразува хуманистички нега; уникатно осветлување дизајн, тоа е погодно за ноќта изградба или поправка. Екранот
светлината е прилагодлива и тоа е погодно за отворено сонце средина операција.
- На основни делови се користат увезени брендови, авијација метално тело материјал се со исклучителна детали. Со комбинација на напредна технологија
и дизајн, новата генерација на оптички влакна фузија splicer ќе ви донесе сигурна и удобно корисничко искуство.
Ремек-дело на High-end Луксузни :
- Шест моторс
- Core усогласување
- 6 секунди брзо спојување
- 15 секунди брзо греење
- Демонтажа слободни три-во-едно влакно носителот
- 7800m Ah голем капацитет на батеријата
- 300 пати зголемување авто фокус
- Еднаш спојување достигне до 50,000 пати слободни замена нова машина
Метално Тело Aethetic Детали :
- Автоматско греење
- LED светло
- Погодно за ноќта операција
- Батеријата притиснете & отстрани
- Заштитни случај
- 5 инчен екран
- Истовремено се усогласат влакна
- Загуба на екранот
- 18 патент резултати
Транспорт :
1.

Основните својства

Бренд Име:
jyttek
Број На Модел На:
ПИ-8
Се Вратите На Тежината:
Подобро Од 60DB
Влакна со дијаметар:
Обложување со Дијаметар од 80 - 150Um
Слој дијаметар:
100-1000um
Влакна Cleave Должина:
Слој Помалку Од 250Um 8-16Mm
Слој помалку од 250-1000um:
16mm
тензија тест:
Стандард 2N
Време На Спојување:
6S
Греење време:
15S
Греење режим:
Автоматско Греење ( Загреете )
Режим На Фокус:
Шест Мотори Авто Фокус

Додатоци на производот