0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Мини OTDR Оптички влакна ranger VOK200 60KM

Мини OTDR Оптички влакна ranger VOK200 60KM

DEN 25392.00
Това е достапна

Количина на стоки


Мини OTDR Оптички влакна ranger VOK200 60 KM Опис
VOK200 оптички влакна ranger е на повеќето преносни опрема за оптички кабел грешка лоцирање во
услови каде високи перформанси OTDR не е потребна. VOK200 инкорпорирање на OTDR технички
принципи и моќни анализа на софтвер, може да се открие до 10 влакна грешки во еден мерење.
Автоматско пулс ширина контрола дизајн обезбедува удобен операција. Вграден-во визуелниот грешка
локатор (VFL) го прави погодно да се најде влакна грешки во мртвото зона. Карактеристики : Пренослив, солиден, светло во тежина и лесен за да го користите Цифри LCD дисплеј за точни влакна грешка лоцирање Вграден-во визуелниот грешка локатор (VFL), погодно да се најде грешки во мртвото зона Долго траење на батеријата, 10 часа континуирана работа Автоматско пулс ширина контрола на дизајнот, да се обезбеди удобен операција Поддршка за пренос на податоци преку USB порт слаба батерија аларм Автоматско исклучување функција Спецификации
Испорака
Важно : Бразил Клиенти, ве молиме оставете ги вашите CPF или CNPJ број по поставена цел.
1. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
2. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од бу превозникот и време може да се разликува особено за време на сезона. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте ја прими стоката прекувремена работа, ние ќе се вратам на решение во рок од 24 часа.
3. Да им помогне на купувачите се намали или избегне царина, ние ќе напишете "Подарок или Примерок" во -50 Долари/ unit value цена на фактурата.
ако имате било какви сугестии, ве молиме оставете белешка во ред.
4. Царина треба да бидат платени од страна на купувачот, Продавачот може да не ги поддржуваат и Царина.
5. Оддалечена Област на Плаќање : За Далечински област, DHL/Федекс/UPS/ТНТ ќе наплаќаат екстра"Remote Област Такса", ве молиме разбирањето.
Плаќање
1. Ние прифаќаме Alipay, Western Union и Т/Т. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Ако не можете да се исходот време веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
Враќање/Поврат
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена. Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и мора да ни овозможи со превозот следење на број, sprcific причина за враќање. Прифаќаме само враќање на стока по пошта, или ЕМС.
3. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Гарантирањето
1. 12 Месеци Производителот Гаранција (со Исклучок на contrived damagement или misusage). Секој производ ќе бидат тестирани во 100% пред породувањето.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период(во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни дефект на уредот и Цел број.
2. Корисниците се одговорни за враќање превозот на нас со соодветна амбалажа да се поправи, а потоа ние ќе бидат одговорни за resending превозот на купувачи. Ве молиме контактирајте со нас пред вас би сакал да се врати. Ние ќе се обезбеди целосна адреса.
3. Ако нешто е незадоволителен, ве молиме контактирајте со нас да го реши проблемот. Тоа е нашата задоволство да се поправи тоа. Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно! Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, Пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Основните својства

Бренд Име:
VOLKSTEC
Број На Модел На:
VOK200
Достапни бранова должина:
1550nm (1310nm опционално)
Рефлексија Настан Мртвите Зона:
15 M
Растојание Точност(Рефлексија Настан):
±(2m+2*10(-4)*Растојание)
Влакна Тип:
9/125um СМ Влакна
Влакна конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/PC
Макс Мерење На Растојание:
60km
Бранова должина на VFL Опција:
650nm
Излезна Моќ на VFL Опција:
≥1mW
димензија:
190*100*50mm
Тежина:
0.5kg

Додатоци на производот