0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
100pcs DC12V влез IP68 WS2811 LED пиксели светлина,сите црна жица,со Sandevices контролер е стандарден кабел

100pcs DC12V влез IP68 WS2811 LED пиксели светлина,сите црна жица,со Sandevices контролер е стандарден кабел

DEN 2064.00
Това е достапна

Количина на стоки


секој комплет вклучува :
1 : 100pcs DC12 V влез WS2811 LED пиксели светло,со сите црна жица,IP68, отценети :
2 : 4core водоотпорен МАШКИ конектор со 2 M долг кабел;црна боја;пречник од 15mm( Sandevices 's E682controller)
тоа е пре-лемење за внесување на крајот на пиксели string,
и 4core водоотпорен ЖЕНСКИ конектор со 0.2 M кабел на излез крајот на пиксели string
ожичување како што е подолу :
>>>> Red +V
>>>> Green Податоци
>>>> Сина Часовникот (кога се користи)
>>>> Црна Земјата
3 : 4core водоотпорен ЖЕНСКИ конектор со 0.5 M кабел;црна боја,со дијаметар : 15mm
rgb LED пиксели осветлување (WS 2811 IC)
DMX512 контролира &компатибилен со Madrix
Работен напон : DC12 V
Работат на струјата : 50ma
Работни потрошувачка : за 0,6 W
Работна температура : 40°C - 60
ИП одделение : IP68
Димензија : 12mm
LED type : 1pcs stawhat
LED количина : 1pcs
Животниот век : MTBF>50000h
Агол на гледање : >90
ожичување како што е подолу :
1 : DC12 V+
2 : GND
3 : DAT
на IC страна е влезен крајот
RGB Пиксели се дигитално-контролира светла можете да го поставите на било која боја, или да се анимираат
Секој RGB LED и контролер чип е лиен во 'dot' на силикон.
Точките се водоотпорни и солиден.
Постојат четири прирабници лиен, така што ќе може да се 'push' ги
во 12mm ударна дупка во какви било материјали до 1.5 мм/0.06" дебели
Тие обично се користи за да се направи отворено знаци. Во споредба со другите наши 20mm LED точки
овие се пренесуваат на трети лица 8мм Led диоди, па тие не се толку светли но тие боја се меша малку поубаво.
На пиксели се поврзани со 3-диригент кабел. Црвено е +5 V, Жолта е Земјата, Зелена е на Податоци и
Податоците се пресели надолу од еден пиксел за да на следната, така што ќе може лесно да
намалување на влакно или закачите повеќе кон крајот.
Секоја точка е дигитално контролирани, со внатрешна 5-малку PWM LED драјвер (15-bit боја за 32,768 различни нијанси). На пиксели мора да се клокнат од еден микро-контролор
На пиксели користете 8мм дифузен RGB Led диоди
со светлост на околу 300 mcd по индивидуални р/g/b LED.
SD контролер
Programable од страна на Софтвер
Поединечно Контрола
Conformal Слој,ПВЦ лепак заштита
IP68, Вода-доказ за заштита на
Лесна инсталација (удирање 12mm дупка на метал панел)
100pcs по поставување
Апликации
Ги исполнува општите осветлување
животната средина како што се :
Отворено рекламирање
божиќ декорација

Основните својства

Тип На Објект:
Монистра
Напон:
12V
Извор На Енергија:
DC
Обликот:
Круг
Број На Модел На:
РА-2811-IP68-12v-Б-1313
Бренд Име:
РИТА LED

Додатоци на производот