0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
дома бањата рачно изработени од чисто Етерично Масло Diffuser, 2018 Омилени nebulizing diffuser масло diffuser нема вода, нема топлина,

дома бањата рачно изработени од чисто Етерично Масло Diffuser, 2018 Омилени nebulizing diffuser масло diffuser нема вода, нема топлина,

DEN 2783.52
Това е достапна

Количина на стоки


12pcs/картон
пакување : 27cm*17.4 cm*9.4 cm/еез
картон големина : 58*33*38cm/картон
тежина : 0.8 kg/еез 10.5 кг/картон
база : со темно жито, светлина жито база
шише : со различен облик
тајмер : за 2 минути исклучување 1 минути, по 2 часа машината автоматски ќе престане.
по дифолт ние испрати стоки со тајмер и со светла.
работи на принцип
Витамини во воздухот - негативни јони мирисна етерични масла nebulize diffuser
1. Меѓународни aromatherapist е неприкосновен најголема ефикасност на продолжен-Xiang Yi
Директна употреба на 100% чиста природни етерични масла, арома терапија за да се постигне максимален ефект, така што на телото респираторни патишта, кожа и други органи .. и полесно да го апсорбира масло-ефективноста, Европа и сад aromatherapist и неприкосновен Градите Лекарите, Здружението на Британски Ароматерапијата (МФС ) и Европската Асоцијација на Еколошката Организација (ЕКО-CERT) признаена.
2. Се шири рамномерно на повеќето комплетна етерично масло опрема
Осцилирачки гас atomization користење на принцип на чисти етерични масла брзо во стотици милиони честички на молекуларна осцилација, додека воздухот преку циркулација на воздухот, рамномерно се шират во воздухот. (Bernoulli е Принципот hydrodynamics законот)
3. На diffuser уредот генерира негативни јони
Осцилација на етерични масла молекули во микро-честички со висока брзина и триење на воздухот, така формирање на висока концентрација на негативни јони, ефикасно и во воздухот, на позитивно наелектризирани штетни фактори. (Lenard ефект : водопад спреј ефект)
4. Без вода, без греење, чиста етерични масла прават одржување на активност на
Осцилација на собна температура, зголемувањето на бројот на целосно топлина, без вода, е навистина да се одржи оригиналниот растителниот материјал со соединенија на природен активност.
5. Етерични масла да игра на повеќето целосен ефект, така што на човечкото тело поцелосен апсорпција на етерични масла
Стотици милиони честички во чисто етерично масло молекули се шири во воздух од страна на човечкиот респираторен систем, кожа порите, но исто така и брз пристап до човечкото тело, така што телото на енергија и поефикасен пристап до етерични масла да се заврши мисијата етерично масло молекули во H2 O, CO2, со човечкото тело кожата, белите дробови, пот, урина, на телото циркулацијата на телото.
6. Xiang повеќето траен ефект на ширење
Рамномерно се шири во масло честички во воздухот молекули, природно adsorbed на мебел, подови, ѕидови, друг тонски полека сам, проширување на темјан подобар ефект, и долго траење за целосна употреба на етерични масла на најекстремните.
7. Без загуба на содржина на кислород во затворен воздух
Бидејќи тие не се гори, тоа не ќе биде во воздухот на кислород исцрпување, додека уништување на квалитетот на воздухот.
Превозот (Многу Важно)
1. Ако изберете EMS, понекогаш, ние ќе се направи пратката од DHL,UPS-от,Fedex,ТНТ,SF Express, Сингапур Пост, во согласност со фактичката состојба. Ве молиме потврдете дека може да се прифати ова пред да се купи.
2. Ако изберете DHL, понекогаш, ние ќе се направи пратката од страна на EMS,UPS-от,Fedex,ТНТ,SF Express, Сингапур Пост, во согласност со фактичката состојба. Ве молиме потврдете дека може да се прифати ова пред да се купи.
3. Ако изберете Fedex, понекогаш, ние ќе се направи пратката од страна на EMS,DHL,UPS-от,ТНТ,SF Express, Сингапур Пост, во согласност со фактичката состојба. Ве молиме потврдете дека може да се прифати ова пред да се купи.
4. Ако изберете SF Express, понекогаш, ние ќе се направи пратката од страна на EMS,DHL,UPS-от,FEDEX,ТНТ, Сингапур Пост, во согласност со фактичката состојба. Ве молиме потврдете дека може да се прифати ова пред да се купи.

Основните својства

Тип:
Освежувачи На Воздух
Функција:
Освежување На Воздухот
Воздухот Се Два Употреба:
Автомобил
Обликот:
течни
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
mf6300
is_customized:
Yes

Додатоци на производот