0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
1pcs за Epson DX5 Голем формат плотер Оригинални Mimaki JV33 JV5 капа станица собранието за Epson DX5 раководител чистење на комплет

1pcs за Epson DX5 Голем формат плотер Оригинални Mimaki JV33 JV5 капа станица собранието за Epson DX5 раководител чистење на комплет

DEN 2586.72
Това е достапна

Количина на стоки


1pcs за Epson DX5 Голем формат плотер Оригинални Mimaki JV33 JV5 капа станица собранието за Epson DX5 раководител чистење на комплет
На глава за печатење се бара да биде инсталирана од страна на професионални лица.
Внимание :
1.Пред инсталирање на глава за печатење,мора да се направи печатач исклучување.
кога заврши инсталирањето,може да се наполни автомобилот се движи нежно Со рачка за да го проверите главата инсталирате ок или не.
2.Не контактирајте со мастило кога ќе ја вметнете главата кабел.
И бидете сигурни дека за контакт и со штекерот.Ако не,дека можеби направи главата краток circui.
3.проверете кертриџ е мастило е полна или не,ако кертриџ е мастило ниво е премногу ниско,тоа ќе ја оштети главата.
4.проверете wiper и ограничување е валкано или не.Ако direty,треба да ги промените.
5.Главата може да има воздух во внатрешноста на млазницата, така што не би било нормално за печатење,
тоа само може да биде нормална по глава на воздухот празнење целосно надвор линија.
Внатрешниот воздух треба да се целосно испразнета, пред тоа може да се користи нормално.
Глава За Печатење Се Врати Барања :
Сите наши печатачки глави се highprecision стока и сосема нов, по приемот на стоката,
ве молиме прво потврдете ја печати ја главата модел и спецификациите, на секој проблем, ве молиме контактирајте со нашите продажни
персоналот што е можно поскоро.
Било каков проблем по печатачки глави се инсталира и користи ќе се неповратни.

Основните својства

Бренд Име:
YILINUOSI
Број На Модел На:
1pcs за Epson DX5 Голем формат плотер Оригинални Mimaki JV33 JV5 капа
Тип:
Други

Додатоци на производот