0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Нов Прирачник Letterpress ПВЦ картичка втиснување машина Магнетни Членство ID Пластична Картичка Embosser Печатач+20pcs ПВЦ картички

Нов Прирачник Letterpress ПВЦ картичка втиснување машина Магнетни Членство ID Пластична Картичка Embosser Печатач+20pcs ПВЦ картички

DEN 18431.52
Това е достапна

Количина на стоки


100% Нов Прирачник Letterpress ПВЦ картичка втиснување машина Магнетни Членство ID Пластична Картичка Embosser Печатач+20pcs ПВЦ картички за слободни
-ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ-
Параметарот :
Име на производ : ПВЦ картичка Втиснување Машина
Карактер : 68 Characters
Нето тежина : 9kg
Бруто тежина : 12kg
ЦЕЛОКУПНАТА ДИМЕНЗИИ : 339×269×165(mm)
Код големина : 1/7,1/10
Состојба : Нова бренд
Подароци : 1bags/230pcs високо квалитетни ПВЦ картички
Се применуваат на : ВИП картички,клуб картички, членство Карти, подарок-картички и сл. Стандард ПВЦ картички(85*55мм)
Производ функција :
ПВЦ ТЕПА КОД ПЕЧАТАЧ е ново дизајниран од страна на нашите инженери.Тоа прилог на специјалност од ист вид производи.
Овој тип на машина има предности на читливи конвексни збор,лесно работење.Тоа може да се користи за да се направи мала серија на квантитетот и многу повеќе видови картичка.
Ние работиме напорно на сите времиња и топло поздравува сите нови и стари custumer е заедничка соработка и развој.
Пакет :
1x Поставите ПВЦ картичка Втиснување Машина
1x поставите Хардвер за слободни
1x компјутери врежана ПВЦ картичка примерок за слободни
1x компјутери удар handware за слободни
20x компјутери ПВЦ бели празни картички за слободни
Нашето ветување :
1)Висок квалитет,100% производство од фабриката.
2)Ако не е квалитет е проблем на производи,производителите поддршка да го замени по потврдите.
3)Нашите производи се точно опишани,100% вистински шут слики.
4)Ние може да обезбеди професионална онлајн технички услуги за поддршка,времето е 09 : 00 am~9 : 00 часот.
5)на Нашите производи гаранција еколошки.
-ПРОИЗВОД Детални ШОУ ВНИМАНИЕТО:
Ве молиме да го користите нормално картичка (85×55мм), ментална и он-нормално картичка е строго забрането да се користи.
Со цел да се спречи машина од deformating, тоа е забрани да вклучуваат динамика рака-haft кога writhe кодот salver.
Известување за состојбата на покажувачот кога префрлување код големина, ако сакате да се вклучите,ве молиме да се вардат од картичка рамка малку за да се избегне картичка рамка движејќи се од себе.
Тоа е строго забрануваат да се стави рака и друг тврд предмет во машина.
ПОПРАВИ И СТРУКТУРА:
1. Intromit рака-haft во дупка на оската на правото на машината, завртка тела гром.
2. Извлечете ја картичката рамка, стави ја картичката во рамка и да ја поправите картичка.
3. Картичката рамка може да се движи за горе и долу,лево и десно, можете да изберете позиција што треба.
4. Можете да го користите интервалот modulator да се прилагоди код интервал, 1/7 е голема 1/10 е мал.
ОПЕРАТИВНИ ЧЕКОРИ:
1. Стави ја картичката во картичката рамка и да ја поправите картичка.
2. Поместете ја рамката и да се избере позиција што треба.
3. Writhe кодот salver, да го користи покажувачот за да изберете го кодот што ви треба.
4. Afte прави чекор 3, вклучуваат динамика на рака-haft.
5. Ако кодот длабочина не е добро,што може да се поправи на гром во прилагодување дупка на дното на машината. Користете 4 внатрешна хексагонални spanner симнете на гром, а потоа користете 8 надворешниот хексагонални spanner да симнете надворешниот гром. По адаптација,ве молиме завртка гром.
Безбедно И Професионални Пакување :
Пакувањето е фирма за да се обезбеди безбедно испорака.Сите сврзувачки елементи се означени за лесна идентификација.
Квалитетот на прво место, Услуга прво, Вашето задоволство е наша најголема извршување!!
За нас :
ние сме еден од најголемите добавувачи на Aliexpress ,ние сме во состојба да обезбеди најдобра цена ,со највисок квалитет и supeior услуга ,ние inspecr нашиот производ пред превозот на нив и надвор
Ние се држиме до принципот на "квалитетот на прво место, услуга прво ,континуирано подобрување и иновации за да ги задоволи клиентите" за управувањето и "нула дефект, нула жалби" како на квалитетот цел.

Основните својства

Бренд Име:
OLOEY
Број На Модел На:
CR-80 ПВЦ картички embosser
Тип:
Други
Состојба :
100% нов и висок квалитет
Повеќе Клучни зборови:
Бруто/Нето тежина :
Употреба:
Се применуваат на :
CR-80 стандардни картички(85*55мм)
Тип :
Кредитна ID VIP Печат Втиснување
димензија:

Додатоци на производот