0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-15 %
Ж-зрак Поврзување Conrod Прачки за Kawasaki Ninja ZX11 ZZ-R1100 111mm ARP 2000 Завртки Фалсификувани 4340

Ж-зрак Поврзување Conrod Прачки за Kawasaki Ninja ZX11 ZZ-R1100 111mm ARP 2000 Завртки Фалсификувани 4340

DEN 12607.00
DEN 14832.00
Това е достапна

Количина на стоки


Спецификација
Количина : 4 Парчиња сет
Завртки : Вклучувајќи Вистински 5/16" ARP 2000 завртки (Забелешка : Дополнителни трошоци за надградба на ARP L19 завртки)
Материјал : Фалсификувани 4340 авиони хром moly квалитетен челик за дербито
Тежина Толеранција : Балансирана до +/- 1 грам во собата
Примена
за Kawasaki Ninja ZX11 ZZ-R110
Димензии
Центар до центар должина : 111mm
Голема крајот дијаметар : 39mm
Мали крајот дијаметар : 18mm
Голема крајот ширина : XX
Мали крајот ширина : XX
Нашите Прачки се проценува за 800+КС и 9000 RPM
Овие прачки се квалитетни прачки со TUV Сертификација. НЕ е лошо челик произведени од прачки, како и од други продавачи!!
Клучна Карактеристика
- Фалсификувани SAE 4340 Хром Moly Челик за највисок сила и издржливост, наменети за Трки
- Дизајниран и обработени од страна на CNC машина.
- Сите големи и мали завршува се заврши со SUNNEN усовршувајќи машина
- Прецизност усогласување ракави позитивно се лоцира род капа, одржување голема крајот понесе големина и
елиминирање на ззп прошетка
- 100% X-rayed, sonic тестирани и magnafluxed
- Мулти-фаза топлина третираат
- Shot peened да го намалите стресот
- Дојде со bronzed черупка погоден за лебдечки клипот pin

Основните својства

Бренд Име:
maxpeedingrods
Број На Модел На:
За Kawasaki Ninja ZX11 ZZ-R1100
Материјал:
високи перформанси автомобил замена
Зрак Тип:
Ж-Зрак
Черупка тип:
Здраво перформанси бронзена легура
Коњ Powerr:
600-800HP
is_customized:
Yes
Тип На Објект:
Високи перформанси замена на резервни делови
Количина:
4 Парчиња како што покажува во слика
Род Зглоб Pin Стил:
Лебдечки
Површина:
Совршена топка експлозија и шут peened
Гаранција:
ограничен доживотна гаранција
Тежина Толеранција:
Балансирана до +/- 1 грам во собата

Додатоци на производот