0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
AIRTAC SR200-08 0.5~9 Бар PT 1/4 Воздушен Притисок Регулирање на Вентил

AIRTAC SR200-08 0.5~9 Бар PT 1/4 Воздушен Притисок Регулирање на Вентил

DEN 1920.00
Това е достапна

Количина на стоки


AIRTAC SR200-08 0.5~9 Бар PT 1/4 Воздушен Притисок Регулирање на Вентил
MOQ : 2 Компјутери
Бренд : AIRTAC
Модел : сексуално и репродуктивно серија
Материјал : леано железо
Применливиот медиум : воздух
Протокот на ветер : еден начин
Тип (автопат позиција) : три-начин тип
Запечатени форма : мека печат тип
Тип на врска : внатрешен навој
Карактеристики
Функција :
1, Самостојна изведба на регулаторот, исто така, може да се избере панел планината инсталација;
2, компактна структура , лесно да го инсталирате;
3, притисок регулатива е стабилна, добар притисок карактеристики;
4, Во дополнение на стандардната форма, имаат низок притисок тип да се избере (максимум прилагодливи притисок 0.4 MPa).
Технички Податоци
Спецификација :
Модел
SR200-06
SR200 L-06
SR200-08
SR200 L-08
работниот медиум
воздух
Цевка Големина
PT 1/8
PT 1/4
користење на палета на притисок
Стандардна форма : 0.05~0.9 MPa(7~130 Psi) Низок притисок тип : 0.03~0.4 MPa(4~57 Psi)
Доказ притисок
1.5 MPa(215 Psi)
користење на температура опсег
-20~70℃
Инсталација и употреба
1. Пред да го користите, проверете дали компоненти се оштетени за време на транспортот, а потоа инсталирајте и користете;
2. Ве молиме обрнете внимание на насоката на проток на воздух и забот тип, ако тоа е точно.
3. Ве молиме имајте во предвид дали инсталацијата услови ги исполнуваат техничките барања;
4. Ве молиме обрнете внимание на користењето на медиумите и инсталација на животната средина, како и избегнување на chlorinated, јаглерод соединенија, ароматични семејство соединенија и оксидирачки киселини и силна алкално за да избегнете оштетување чаши вода и масло чаши.
5. Редовно чистење или промена на филтер јадро, употреба на масло внесувач и притисок регулирање на вентил треба да го следат принципот од големи до мали;
6.Ве молиме обрнете внимание на dustproof, треба во влезот и излезот одговара на нечистотија-доказ подигнете при отпакувањето.
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
3.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !

Основните својства

Тип:
Извор Третман Единица
Број На Модел На:
SR200-08
Име на производ:
воздухот регулатор на притисок
Принципот:
вакуум филтрација
Употреба:
Воздушна филтрација
Порт Големина:
1/4
перформанси:
Прецизност и ефикасност на филтрација
Притисок Опсег:
0.05~0.9 Mpa(7~130Psi)
Max. Притисок:
1.0 Mpa
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Температура на користење:
-20-70 целзиусови степени
Филтер За Точноста:
40

Додатоци на производот