0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
-40 %
Водоотпорен 12V 5A Автомобил Батерија Полнач Одржувачот & Desulfator Smart Батерија Полнач за AGM ГЕЛ ВЛАЖНИ Батерии ЕУ/AU/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучок

Водоотпорен 12V 5A Автомобил Батерија Полнач Одржувачот & Desulfator Smart Батерија Полнач за AGM ГЕЛ ВЛАЖНИ Батерии ЕУ/AU/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучок

DEN 1387.00
DEN 2311.68
Това е достапна

Количина на стоки


• Влезен напон : 100-240 V AC, 50-60 Hz • Номинална излез : 12 V DC, 5 A • Минимум започнете напон : 4.0 V • Микропроцесори Контрола (ПРОЦЕСОРОТ). • 4-ФАЗА АВТОМАТСКО ПОЛНЕЊЕ : • Ова е целосно автоматско батерија полнач со 4 полнење фази. • Автоматско полнење заштитува вашата батерија од се обременети. Па може да го оставите полначот приклучен на батеријата на неодредено време. • 4-фаза на полнење е многу сеопфатни и точни полнење процес кој дава вашата батерија подолг живот и подобри перформанси во споредба со користење на начинот за традиционално полначи. • 4-фаза полначи се погодни за повеќето батерија видови, вклучувајќи и Калциум, Гел и AGM, Влажни батерии. Тие, исто така може да помогне да се врати исцедена и sulphated батерии. Типови на батерии : Најголем видови на оловни батерии вклучувајќи и Калциум, ГЕЛ и AGM, Влажни • Switchmode технологија : Yes • Поларитетот заштита : Да • Излез краток заштита : Да • Не батеријата линк заштита : Да • во Текот напон заштита : Да • во Текот температура заштита : Да • за Ладење : Природна циркулација на воздухот • 4 фази се : Desulphation ; најголемиот Дел; Апсорпција и Плови. • Батеријата опсег : 15-100 Ah • Термичка заштита : 65'C+/-5'C • Ефикасност : Стан. 85%. • Во согласност стандарди : CB,CE, IEC60335, EN61000, EN55014 • Димензија (L×W×H) : 180×70×55мм
• Тежина : 490g
Водоотпорен : водоотпорен за слаб дожд. ве молиме не во вода, во спротивно, тоа ќе ја оштети полнач.
1. Desulphation На Desulphation фаза може да се прекине sulphation што се случува во батерии, кои биле оставени станот за подолг период на време, враќајќи ги назад кон целосно наполнет. sulphation се случува кога олово-сулфат се стврднува и мостови до батеријата клетки. 2. Најголемиот дел (Константна Струја) Рефус режим ја полни батеријата на максимална стапка (константна струја) ставање на голема количина на енергија во батеријата во краток временски период. Оваа фаза ќе ја наполните батеријата за околу 80%, додека напонот достигне 14.5 volts за 12 V полнач 3. Апсорпција (Константен Напон) На чело го оценувате се забавува, па батеријата може да апсорбира повеќе енергија и да го достигне 100% бесплатно. Напонот останува на постојана 14.5 volts за 12 V полнач додека тековната постепено се намалува се додека не повеќе моќ може да се додаде, без текот на наполнетост на батеријата. 4. Плови На Плови фаза одржува батеријата на 100% бесплатно без преполнувањето или го оштети батеријата. Ова значи дека на полначот може да останат поврзани на батеријата на неодредено време. Излез краток спој заштита и Обратна врска заштита. Точно поврзување за батеријата и полначот работи добро. AC кабел должина : 1.4 m, DC кабел должина : 1.5 м, Hi-Квалитет алигатор клип. Убава кутија за пакување.

Основните својства

Чашката Стандард:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
екран:
No
Тип:
Електричен
Број На Модел На:
FBC1205
Интелигентни Полнење:
Yes
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
FOXSUR

Додатоци на производот