0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Бесплатен превозот! батерија управувана 10 LED светла Свадба централен под вазна база Кинески хартија фенер светлина

Бесплатен превозот! батерија управувана 10 LED светла Свадба централен под вазна база Кинески хартија фенер светлина

DEN 32448.00
Това е достапна

Количина на стоки

Подводни led светла/Подводните Floralyte/Водоотпорен led светла/Подводните Чај светла/Подводни led свеќа/Хартија фенер светлина Најдобри Хартија Фенер Светла (Батерија управувана , Далечински контролирани, лесно се инсталира , Супер заливот) Бела боја на Осветлување. Супер светло.. Оваа светлина може да понуди доволно светлина за која било големина на хартија фенери .. дури и да е 25" или 30" . Нема проблем.. Тоа е еднакво на 25 W блескаво светилка.. СВЕТЛА !!! И оваа светлина се покаже многу голем зрак агол. тоа може да светне на хартија фенер од врвот до дното .. светне целиот хартија фенер..тоа е многу подобро отколку на другите.. Pls проверка на две слики.
Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
Безжични , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
Ова е направено од страна на KIOSUN ,Не ACOLYTE , не Подводните Sumix 9 - Мулти Боја , Далечински Управувач Способен !!!
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
Воодушевувајте вашите пријатели и соседи, едноставно место на еден од овие LED светла во вазна и се покрива со нашата вода монистра ИЛИ тоа може да биде ставен под вазна. Да ги користите овие подводни далечински управувана водоотпорен LED партија светла за да го осветлите цветни аранжмани, дизајн реквизити, табела поставки, кои служат коцки, ледени скулптури и повеќе. Со далечинскиот управувач за да го вклучите, можете да го првично вашиот цвет договори однапред.
Вклучени :
200 X Топло Бела Боја Подводни LED светло
CR2025 батеријата (инсталирани во далечински контролер)
100 X/Исклучување Далечински Контролер
**вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Карактеристики : 10pcs Супер светло Чиста Бела Боја SMD LED светла
3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 24 часа, да даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна.
Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom.
Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен .
Големина : D2.8"*H0.9"
Како да се активни на светлата ?
Пресврт за да го отворите основи, Инсталирајте 3 батерии AAA Алкална правилно
Пресврт на база на цврсто да бидете сигурни дека гума право е запечатена од страна на базата, Нема празнина.
се повлече од пластични допрете од далечински контролер за да ја активирате, Притиснете НА. светлината ќе се задржи статични бела боја..Ако сакате да го исклучите. Притиснете ИСКЛУЧУВАЊЕ директно.
Еден Далечински контролер за сите светла околу тоа.. Така да се задржи само еден за вашата партија. и се кријат другите.
Нашата светла се со висок квалитет , Pls не се споредуваат со други низок квалитет светла..Благодарение
Производ слика :
1, Вклучи/Исклучи светлата страна притисни на копчето на далечинскиот контролер по сте подготвени да ги користите .
Назад со Виси кука
Бои :
Кога се користи со вазна (Исполнет со вода за бисери)
Кога се користи со Хартија Фенер

Основните својства

Емитуваат Боја:
RGB, бела, Топло Бела
Употреба:
празник
Извор На Енергија:
DC
Глава Број:
1-19 глава
Должина:
2.8inch
Празник Име:
Ноќта на вештерките
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS
Повод:
Градина
Гаранција:
1 година
боја:
Бела
Број На Модел На:
KS-SB-010M
Бренд Име:
KITOSUN
Е dimmable:
Yes
Тип На Батерија:
ААА
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Карактеристики:
Подводните
Приклучете Го Опашка:
No
База Тип:
Круг
Напон:
4.5V
LED сијалица Количина:
10pcs SMD led светла
LED светла боја:
Чиста бела
Извор На Енергија:
3AAA Алкални батерии за светлина, CR2032 за далечински контролер
Траење На Батеријата:
Трае повеќе од 24 Часа
Осветленоста:
Нудат доволно осветлување за голема големина на хартија фенер . дури и 25inch
Големина:
2.8 diameter , 1 tall
Виси Кука:
Со Виси кука . лесно се инсталира
Функции:
далечински контролирани ,водоотпорен дизајн.
Апликации:
вазни, стакло , хартија фенер светлина.
is_customized:
Yes

Додатоци на производот