0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Бесплатен Превозот Продажба 4pcs/пакет за 2,8 инчен Шарени Подводни led светло партија оркестарот под вазна база Водоотпорен свадба led светло

Бесплатен Превозот Продажба 4pcs/пакет за 2,8 инчен Шарени Подводни led светло партија оркестарот под вазна база Водоотпорен свадба led светло

DEN 907.20
Това е достапна

Количина на стоки


10 led Боја промена подводните Свадба Партија светлина База Вазна Далечински контролирани подводни Led светло База водоотпорен Свеќа Светилки Свадба Партија Floralytes Декорација ВОДЕШЕ ОРКЕСТАРОТ ФЛОРАЛНИ СВЕТЛА ЗА СВАДБА/Божиќ/Вљубените -Multicolor
Ова е направено од страна на KIOSUN ,Не ACOLYTE , не Подводните Sumix 9 - Мулти Боја , Далечински Управувач Способен !!!
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
*** Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
*** Wireless , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
*** Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
*** Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
*** 16 Статични бои , Со 24keys далечински контролер, можете да изберете 16 differents боја толку лесно . Па тоа може да одговара за било која тема партии. свадби .
***4 Боја Флеш модели , Брзина & Светлината се прилагодливи
Вклучени :
4 X Топло Бела Боја Подводни LED светло
CR2025 батеријата (инсталирани во далечински контролер)
2 X/Исклучување Далечински Контролер
**вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Карактеристики : 10pcs Супер светло Мулти-Бои SMD LED светла
3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 8 часа, даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна.
Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom.
Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен .
Големина : D2.8"*H0.9"

Основните својства

Емитуваат Боја:
RGB
Употреба:
празник
Извор На Енергија:
DC
Глава Број:
1-19 глава
Должина:
2.8inch
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD
Е dimmable:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Карактеристики:
Подводните
Гаранција:
1year
Приклучете Го Опашка:
No
Празник Име:
Божиќ
Осветлување Растојание:
1-5m
Повод:
Спална соба
Број На Модел На:
KS-SB-010M
боја:
Јасно
Бренд Име:
KITOSUN
Тип На Батерија:
ААА
Тело Материјал:
Пластични
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Напон:
4.5V
База Тип:
Круг
LED сијалица Количина:
10pcs Мулти-бои SMD led светла
LED светла боја:
Мулти-бои, може да се меша за да се 16 различни бои
Извор На Енергија:
3AAA Алкални батерии за светлина, CR2032 за далечински контролер
Траење На Батеријата:
Трае повеќе од 8 Часа
Водоотпорен:
да,водоотпорен дизајн
Големина:
2.8 со дијаметар од 1 високи
Виси Кука:
Со Виси кука . лесно се инсталира
Тежина:
Light is 50 grams
Функции:
далечински контролирани ,водоотпорен дизајн.
Апликации:
вазни, стакло , хартија фенер светлина.

Додатоци на производот