0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Прилог 0.00
Вкупно 0.00
Убава Шенжен Производ Осветлување Фабрика за промет на Големо Во Парк Батерија Управувана Подводни LED Floralytes

Убава Шенжен Производ Осветлување Фабрика за промет на Големо Во Парк Батерија Управувана Подводни LED Floralytes

DEN 5178.24
Това е достапна

Количина на стоки

Оригиналниот Подводните Floralyte
Водоотпорен ВОДЕШЕ Оркестарот Светлина~~Подводни LED Светла~~Подводните Чај Светла~Подводни LED Светло-Водоотпорен LED Свеќа
Ние сме Фабрика Снабдувач !!!
Овој предмет е продаден во пакети од 1 кутија на 12pcs на Бели Sumbersible Водоотпорен ВОДЕШЕ Оркестарот Светлина!
ОВА Е НАД $30.00 ВРЕДНОСТ НА МНОГУ НИСКО ПОЧЕТНАТА!!
Нашиот квалитет светла се многу повеќе подобро од било други . Изберете ни е најдобриот избор
Најдобар квалитет и брза испорака ,Убаво пакување, со евтини цени.
11 бои за опции. Можете да нарачате ги во мешавина од бои. Pls одбра бои од табелата подолу.
Овој производ вклучува 2 парчиња Заменливи CR2032 Батерии. Супер светло. Се користи за свадби , страните-centerpieces и цвет arrangments.
Овие Бела Подводни LED Светла функција На on/Off Прекинувач и се подготвени да се користи надвор од кутијата. Тие ги користат 2 x CR2032 Батерии кои се вклучени и веќе инсталиран. Овие батерии се заменливи!
Ние, исто така, имаат и други бои за опции, Ако треба и други бои ,pls оставете порака по вашата исплата!!!
Светла Боја Точка Бр. Бела 12610 Топло Бела 12510 Килибар/Жолта 12010 Зелена 12410 Сина 12310 Црвено 12110 Розова 12210 Пурпурна 12710 Теал 12810 Портокал 12000 RGB Бавно Бледнее
12910
Овие обновливи, подводни LED светла, се водоотпорни и безжични и на тој начин совршен за осветлување до вазни, чинии, или каква било вода полнат контејнерите. Тие може да се претвори во еден здодевен сад во убава и возбудлива централен. Овие подводни светилки често се користи за настан дизајн. Тие прават голема партија услуги, како и.
Овие LED светла се достапни во различни голема бои. Тие се за 1.0 Инчи во дијаметар од околу 1.00 Инчен висока, и затоа одговара на стандард Чај Светлина на Сопствениците. Тоа е причината зошто тие често се нарекува Подводните Чај Светла.
На подводни светлина, може да биде вклучено или исклучено со извртување на база на модул. Животот на батеријата на осветлување единица е 36 48 часа. Нашите LED светла се забавуваат, безбеден и совршен кога ќе треба алтернатива за свеќи, со цел да се исполнат оган, кодови или за да се избегне опасностите на отворен пламен.
Слики за Производи :
Блистер Кутија :
Господар Картон & Пакет :

Основните својства

Емитуваат Боја:
Сино, Multicolor Исчезнува, Зелена, Црвена, Бела, Килибар, Топло Бела, Розова, Виолетова, Теал, Портокал
Употреба:
празник
Напон:
3V
Глава Број:
1-19 глава
Празник Име:
Ноќта на вештерките
Должина:
3cm
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS
Повод:
Градина
Гаранција:
1 година
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
боја:
Јасно
Број На Модел На:
KS-SB-001
Бренд Име:
KITOSUN
Е dimmable:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Тип На Батерија:
CR2032
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Карактеристики:
Подводните
Приклучете Го Опашка:
No
База Тип:
Круг
боја:
топло бела/бела/црвена/зелена/блу/розова/виолетова/жолта/портокал/теал/RGB
Батеријата:
2 парчиња заменливи CR2032 копчето мобилен батеријата вклучени
Големина:
Tea light size, 1.25 diameter,1 high
Траење На Батеријата:
работат повеќе од 48hours постојано
Пакет:
10/блистер кутија, 100pcs/Кутија
водоотпорен или не:
Водоотпорен , Подводни,Потопна
Како да се префрлите:
Пресврт за да го вклучите/исклучите
Тежина:
14g
Centification:
CE&ROHS
Производ Објект:
LED Floralyte

Додатоци на производот